Turnusy dla alergików. Zapraszamy do Uzdrowiska w Kopalni Soli Wieliczka

Uzdrowisko Kopalnia Soli Wieliczka mapa

czwartek 25.02.2021 do środa 31.03.2021

Turnusy dla alergików. Zapraszamy do Uzdrowiska w Kopalni Soli Wieliczka

Wiosna to dla wielu alergików trudny czas. Wraz z jej nadejściem nasilają się uciążliwe dolegliwości takie jak wodnisty katar, kichanie, świąd i pieczenie oczu czy kłopoty z oddychaniem. A to tylko niektóre z objawów alergii pyłkowej, która dotyka zarówno dzieci jak i dorosłych.

Co może przynieść ulgę alergikom?

W zmaganiach z alergią pomoże pobyt w podziemnym uzdrowisku w Wieliczce. To jedyne takie miejsce w Polsce. Powietrze w solnych komorach pozbawione jest zanieczyszczeń i alergenów, nie dociera tutaj smog.  Ponadto powietrze w kopalni soli cechuje się wysoką wilgotnością, dużą zawartością chlorku sodu, manganu i wapnia. Kopalnia to miejsce, w którym alergicy bez obaw mogą wziąć głęboki oddech!

Jaki jest program turnusu i jak z niego skorzystać? 

Z turnusu w Uzdrowisku Kopalnia Soli „Wieliczka” mogą skorzystać dorośli oraz dzieci powyżej 4 roku życia wraz z opiekunami. Program obejmuje ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia fizyczne z elementami aerobiku oraz zajęcia z edukacji zdrowotnej. Wszystko to pod opieką fizjoterapeutów, pielęgniarek oraz lekarzy. Jest również czas na relaks i inhalacje nad jeziorem solankowym.

Kuracjusze mogą zdecydować się na pobyt trwający kilka lub kilkanaście dni. Zalecany czas terapii w Uzdrowisku Kopalnia Soli „Wieliczka” to  minimum 10 dni zabiegowych.

Pobyt w uzdrowisku warto wzbogacić o zwiedzanie zabytkowej kopalni, spacery w parku, a od wiosny do jesieni  korzystać z inhalacji w tężni solankowej.

Po szczegółowe informacje o rodzajach pobytów oraz informacje organizacyjne zapraszamy na stronę www.uzdrowisko.kopalnia.pl

 

Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka“

Tel. 12 278 75 12

e-mail: zdrowie@kopalnia.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Turnusy dla alergików. Zapraszamy do Uzdrowiska w Kopalni Soli Wieliczka

Kopalnia Soli Wieliczka

Kopalnia Soli w Wieliczce należy do najciekawszych i najbardziej znanych obiektów turystycznych w Polsce. Każdego roku ponad milion turystów z całego świata przybywa tu, aby podziwiać niezwykły podziemny świat tworzony na przestrzeni wieków przez naturę i …

Więcej

Adres:

ul. Daniłowicza 10, 32-020 Wieliczka


Kontakt:

(12) 278 73 66
informacja@kopalnia.pl
https://www.kopalnia.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:wyjazdyzdrowie