Turniej Breakdance przed Galerią Krakowską

sobota 09.07.2016

Turniej Breakdance przed Galerią Krakowską

Ewolucje akrobatyczne, świetne predyspozycje fizyczne, pomysłowość, kondycja i poczucie rytmu – to wszystko charakteryzuje tancerzy breakdance. Już w najbliższą sobotę 9 lipca o godz. 13.00 mieszkańcy Krakowa będą mieli okazję zobaczyć najlepszych b-boy’ów podczas Turnieju Breakdance organizowanego w ramach tegorocznej Juliady. „Kontrola Stylu” odbędzie się na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską.

Breakdance, to taniec, który powstał w Stanach Zjednoczonych na przełomie lat 60. i 70. Na samym początku był mocno związany z Nowym Jorkiem, w szczególności Bronxem
i Los Angeles. Jednak bardzo szybko rozprzestrzenił się na całym świecie. W breakdance nie ma sztywnych reguł. Tancerze muszą posiadać dużą dawkę wyobraźni i doskonałą kondycję fizyczną do tworzenia widowiskowych tricków. Tym razem b-boying będzie można podziwiać już w najbliższą sobotę o godz. 13.00 na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską. Podczas organizowanego w tym dniu turnieju „Kontrola Stylu” mieszkańcy Krakowa będą mieli okazję zobaczyć efektowne obroty na głowie oraz takie ewolucje, jak toprock czy freeze.

Zawody breakdance organizowane przed Galerią Krakowską w ramach osiemnastej już Juliady odbędą się w dwóch kategoriach: zespołowej i solowej. Turniej zespołowy będzie rozgrywany na zasadzie bitew w systemie pucharowym, oznacza to, że słabszy tancerz odpada, zaś wygrany przechodzi dalej. Grupy mogą składać się maksymalnie z 5 osób. Każdy tancerz może wystąpić tylko w jednym zespole. Ich umiejętności będą rozpatrywane na zasadach „seven2smoke” lub w przypadku większej liczby chętnych – systemem pucharowym. Każda bitwa potrwa do 10 minut, z kolei w finale do 20 minut. Zapisy na zawody rozpoczną się przed turniejem od godz. 11.30.

Turniej breakdance „Kontrola Stylu” rozgrywany w ramach 18. edycji Juliady odbędzie się 9 lipca na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską od godz. 13.00.

Juliada to impreza sportowo-rekreacyjna organizowana w Krakowie od 1999 r. Organizatorem imprezy jest Miasto Kraków oraz Stowarzyszenie SIEMACHA. Impreza skierowana jest do młodych osób, pozostających w mieście podczas wakacji (nazwa wydarzenia pochodzi od  łacińskiego słowa określającego miesiąc lipiec, w którym rokrocznie odbywa się Juliada). Tegoroczna impreza wystartowała 26 czerwca i trwać będzie do 27 lipca. W trakcie JULIADY będzie promowanych dziesięć dyscyplin sportowych, w których zostaną zorganizowane zawody dla dzieci i młodzieży: STREETBALL, PIŁKA RĘCZNA, TENIS STOŁOWY, FUTSAL (PIŁKA NOŻNA  HALOWA), PIŁKA NOŻNA, BADMINTON,  SIATKÓWKA, SZACHY, BREAKDANCE, WSPINACZKA SPORTOWA. Zawody odbywać się będą w nowohuckim Centrum Rozwoju Com- Com Zone oraz na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Krakowie. Uczestników Juliady zapraszamy również do bezpłatnego korzystania ze ściany wspinaczkowej, która pojawi się w dniach 16-17 lipca przed Galerią Krakowską.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:sportowotaniec

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także