Weleda
Weleda Baby

Tup Tup po Warszawie! Tym razem zwiedzimy Ochotę i Żoliborz

online
🗺
📅 wtorek 29.06.2021 do czwartek 12.08.2021
Tup Tup po Warszawie! Tym razem zwiedzimy Ochotę i Żoliborz
Drodzy Nauczyciele i Rodzice!

Przygotowaliśmy dla Was kolejną publikację, która zabierze Was na spacer po Warszawie. Tym razem zwiedzicie wraz z nami dwie piękne historyczne dzielnice naszej stolicy: Ochotę i Żoliborz. Publikacja jest uzupełnieniem edukacyjnej aplikacji mobilnej dla dzieci Tup Tup po Warszawie, którą możecie bezpłatnie pobrać w sklepie Play. Aplikacja powstała 3 lata temu, a my wciąż mamy niedosyt, poszerzając ją corocznie i dodając nowe trasy, zabytki i ciekawostki. Tym razem chcemy zapoznać najmłodszych czytelników z dziedzictwem kulturowym Ochoty i Żoliborza, z postaciami, które są w jakiś sposób z nimi związane, a przy okazji zachęcić Was do świetnej zabawy i ciekawego spędzania czasu.

Każde z zadań przybliży Wam historię różnych zabytków, znajdujących się na terenie Ochoty i Żoliborza: tych, które przetrwały przez wieki i tych, które zostały jedynie we wspomnieniach, książkach i rękopisach. W trakcie wykonania zadań dowiecie się na przykład skąd pochodzą nazwy dzielnic Ochota i Żoliborz, co to jest „galicyzm”, jak powstają zdjęcia i kim był Charle Chaplin, jaka kiedyś panowała moda na ubrania i co można było zjeść w polskich karczmach. Będziecie mogli pobawić się ruchowo, polepić z plasteliny i powycinać z papieru, a nawet zorganizować podchody w Waszym przedszkolu lub szkole. Do każdej z zabaw znajdziecie gotowy komplet materiałów/załączników, będą to prezentacje, plansze do gier, szablony do materiałów plastycznych, zdjęcia i nagrania. Wierzymy, że pomogą one Wam w przeprowadzeniu gier w Waszej klasie lub grupie.

Wszystkie załączniki do gier i zabaw znajdziecie na naszej stronie. Zachęcamy Was do rozwiązania każdego zadania i wzięcia udziału w zaproponowanych zabawach. Gdybyście mieli wątpliwości i pytania, śmiało do nas piszcie. Znajdziecie nas na portalu tuptuptup.org.pl. Czeka Was tam więcej wyzwań i ciekawostek, a nawet bajek.

To jak, jesteście gotowi na podróż w czasie? Link do pobrania publikacji.

293 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
Adres:
Fundacja CultureLab
ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej 63, 02-495 Warszawa
+48 609100270 | maria.shmelova@culturelab.pl |
www.tuptuptup.org.pl |
Kontakt:

+48 500 196 735
tuptuptup@culturelab.pl
https://tuptuptup.org.pl
facebook