Trzy wieczory i poranek w Centrum Sztuki WRO

Centrum Sztuki WRO, Widok 7, Wrocław mapa

piątek 13.07.2018 do niedziela 15.07.2018

Tajwański poranek

W samym środku lipca Centrum Sztuki WRO zaprasza na cztery specjalne wydarzenia w ciągu jednego tygodnia – trzy różnorodne wieczory i wyjątkowy rodzinny poranek z animacją. Warto zarezerwować czas i w ciągu paru dni doświadczyć intrygujących działań i przeżyć, spędzić czas i poznać artystów!

11.07.2018 / środa / 19:00
№9 – performans audiowizualny
Lera Polianskowa + Max Robotov (SVITER art-group) + Iwan Switłycznyj

Po niezwykle udanym kwietniowym secie zapraszamy na kolejne wydarzenie muzyczne w przestrzeni wystawienniczej WRO – swój najnowszy performans dźwiękowy zaprezentuje trójka ukraińskich artystów. Lera działa we WRO jako stypendystka programu Gaude Polonia Narodowe Centrum Kultury. №9 to kolejna realizacja z cyklu audioperformansów realizowanych od 2012 roku.

WIĘCEJ: http://wrocenter.pl/pl/nr9-performans/

12.07.2018 / czwartek / 19:00
Spotkania wyobrażeniowe
open studio z Taavi Suisalu (EE)

Luźna wakacyjna atmosfera, „Études in Black”, czyli puszczana z winyla kosmiczna kompozycja na niesprawne satelity, wyobrażeniowe spotkania. W formule open studio, Taavi opowie o swoich praktykach i strategii artystycznej, wybranych realizacjach i założeniach najnowszego projektu „Subocean botlights”, który realizuje jako pierwszy rezydent WRO Art Center w ramach projektu EMAP European Media Art Platform i zaprezentuje podczas przyszłorocznego Biennale WRO.

Projekt EMAP/EMARE jest realizowany w ramach programu Program Kreatywna Europa UE. W 2018 roku partnerem wspierającym rezydencję jest Strefa Kultury Wrocław w ramach programu A-i-R Wro.

WIĘCEJ: http://wrocenter.pl/pl/spotkanie-wyobrazeniowe/

13.07.2018 / piątek / 19:00
Eko jako działanie
kuratorski program wideo prezentuje Yunnia Yang (TW)

Główna myśl pokazu, przygotowanego przez współpracującą od lat z WRO tajwańską kuratorkę Yunnię Yang, skupia się wokół tezy, że ekologia nie może być jedynie redukowana do miłości do naszej planety, ale że to uczucie musi zamienić się w działanie. 13 prac wideo prezentowanych w 4 rozdziałach wyznaczy pole do dyskusji i namysłu nad aktualną sytuacją środowiska naturalnego oraz roli człowieka w jego kształtowaniu i zachowaniu.

WIĘCEJ: http://wrocenter.pl/pl/eko-jako-dzialanie/

15.07.2018 / niedziela / 12:30
上午, czyli tajwański poranek
pokaz animacji dla dzieci z Yunnia Yang (TW)

Zestaw 9 specjalnie wybranych filmów animowanych – najnowszych i już zdobywających prestiżowe nagrody. Unikalny klimat, różnorodność technik i wysokiej jakości warsztat tajwańskich animatorów z pewnością zachwycą małych i dużych widzów!

WIĘCEJ: http://wrocenter.pl/pl/tajwanski-poranek/

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centrum Sztuki Wro

Centrum Sztuki WRO

Centrum Sztuki WRO to złożony artystyczno/kuratorski projekt realizowany od 1989 roku, rozwijający się na kanwie międzynarodowego wydarzenia w dziedzinie sztuki współczesnej, mediów i komunikacji. Od 2008 roku we WRO odbywają się wystawy, pokazy, projekcje, warsztaty, dyskusje i wykłady.

Więcej

Adres:

Widok 7
50-052 WrocławKontakt:

071 343 32 40
info@wrocenter.pl
http://www.wrocenter.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:filmlato