Trzy wesołe krasnoludki w Teatrze Muzycznym CAPITOL

czwartek 24.01.2013 do sobota 26.01.2013

Trzy wesołe krasnoludki w Teatrze Muzycznym CAPITOL

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu przygotowuje rodzinny musical na podstawie wierszowanej opowieści Jana Brzechwy. Jej bohaterowie, trzy wesołe krasnoludki, wyruszą na podbój świata z niezwykłym, jak na tak maleńkie stworzenia, hartem ducha.

Polecą na Księżyc, będą nurkować, wynajmować wiatr i wypasać biedronki, urządzą turniej rycerski i koncert rockowy… Opowieść w dziesięciu odsłonach reżyseruje Konrad Imiela. Przedstawienie będzie w całości śpiewane, muzykę skomponował wrocławski zespół Mikromusic (Natalia Grosiak i Dawid Korbaczyński), bajkowe kostiumy i scenografię zaprojektowała Anna Chadaj (pracowała z nami przy „Czarnoksiężniku z Krainy Oz" i rewii sensacyjnej „Ścigając zło"), wizualizacje wyszły spod ręki Jakuba Lecha („Zaczarowane podwórko"), a choreografię opracowuje Jacek Gębura.

Mnóstwo emocjonujących zdarzeń, prześmieszne i zaskakujące zwroty akcji, pogodna muzyka Mikromusic, wypełniająca sceniczny mikroświat: to wszystko spodoba się dzieciom, a rodzice i dziadkowie z pewnością docenią lekkość żartu, którym przyprawiona będzie nasza historia. Gwarantujemy, że cała widownia uwierzy w krasnoludki – pełne energii, radości, łobuzerskich pomysłów i grane przez trójkę zabójczo przystojnych aktorów Capitolu: Macieja Maciejewskiego, Tomasza Leszczyńskiego i Adriana Kącę.

Spektakl będzie miał premierę 19 stycznia 2013 na deskach wrocławskiego Centrum Sztuki Impart. To ostatnia produkcja Teatru Muzycznego Capitol, realizowana poza własną siedzibą – kończymy przebudowę naszej siedziby przy Piłsudskiego, na oficjalne otwarcie zapraszamy we wrześniu 2013.

 „Trzy wesołe krasnoludki" – zapomniany poemat Brzechwy Historię o trzech przebiegłych stworkach leśnych („Tre knepiga troll") napisał i zilustrował w latach 30. ubiegłego wieku szwedzki autor książek dla dzieci, Einar Norelius. Opowieść przełożył na język polski L.J. Wirski i według tego właśnie tłumaczenia Jan Brzechwa spisał krasnoludkowy poemat wierszem. Książeczka w wersji polskiej – z ilustracjami Noreliusa – ukazała się nakładem Nowego Wydawnictwa w Warszawie (Zakłady Graficzne Straszewiczów).

Bajka musiała się podobać, bo wkrótce potem w księgarniach pojawiły się „Krasnoludki w ciepłych krajach : nowe przygody trzech wesołych krasnoludków" . W powojennej Polsce „Trzy wesołe krasnoludki" miały tylko dwa wydania w Czytelniku, w latach 1959 i 1961, z rysunkami Jerzego Desselbergera. Książeczki więcej nie wznawiano – być może historyjka okazała się poematem nie dość pedagogicznym?

„Trzy wesołe krasnoludki" debiutują w teatrze muzycznym, choć nie pierwsza to musicalowa realizacje utworów Brzechwy – dość wspomnieć niedawno wystawianą „Akademię Pana Kleksa" w Romie i „Pchłę Szachrajkę" w gdyńskim Teatrze Muzycznym. Jan Brzechwa, właściwie Jan Wiktor Lesman, poeta, satyryk, najpopularniejszy chyba polski autor książek dla dzieci. Z wykształcenia prawnik, specjalista od prawa autorskiego, jeden z założycieli i wieloletni radca prawny ZAIKS-u, a w latach 1953-55 prezesem jego Rady Naczelnej.  

 

ZOBACZ FILM

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 

TEATR MUZYCZNY CAPITOL
Trzy wesołe krasnoludki
premiera 19 stycznia 2013

gościnnie w CS IMPART, ul. Mazowiecka 17, Wrocław

Reżyseria KONRAD IMIELA
Muzyka MIKROMUSIC
Scenografia i kostiumy ANNA CHADAJ
Choreografia JACEK GĘBURA
Wizualizacje JAKUB LECH

OBSADA
Modraczek MACIEJ MACIEJEWSKI
Poziomka ADRIAN KĄCA
Żółtaszek TOMASZ LESZCZYŃSKI
Ważka, Trawa Justa JUSTYNA ANTONIAK
Komar Bożenka, Boża Krówka, Dziecko Ryby BOŻENA BUKOWSKA
Komar Maja, Boża Krówka, Dziecko Ryby MAJA LEWICKA
Komar Ewelina, Boża Krówka, Dziecko Ryby EWELINA ADAMSKA-PORCZYK
Żaba, Boża Krówka AGNIESZKA ORYŃSKA-LESICKA
Krasnal, Ryba ELŻBIETA ROMANOWSKA
Trawa Eva EWA SZLEMPO
Pająk Szczerbic, Trawa Madzia MAGDALENA WOJNAROWSKA
Mysz, Krowa Owcą BOGNA WOŹNIAK-JOOSTBERENS
Wiatr, Robak, Pająk PIOTR GAJDA
Żołnierz Piotr, Ślimak Poziomki – Śpioch, Pająk PIOTR MAŁECKI
Superman, Jeż, Bąk BARTOSZ PICHER
Sikora, Ślimak Modraczka – Akrobata MIKOŁAJ WOUBISHET
Żołnierz Łukasz, Ślimak Żółtaszka – Sweter, Dziecko Ryby, Chrabąszcz ŁUKASZ WÓJCIK
www.teatr-capitol.pl

TRZY WESOŁE KRASNOLUDKI
spektakle w dniach 18-26 stycznia 2013

19.01.2013 (sobota) 16:00 PREMIERA
20.01.2013 (niedziela) 16:00
22.01.2013 (wtorek) 9:30
22.01.2013 (wtorek) 11:30
23.01.2013 (środa) 9:30
23.01.2013 (środa) 11:30
24.01.2013 (czwartek) 9:30
24.01.2013 (czwartek) 11:30
25.01.2013 (piątek) 10:30
26.01.2013 (sobota) 16:00
 

gościnnie w CS IMPART
ul. Mazowiecka 17, Wrocław
bilety 13-22 zł
rezerwacja i sprzedaż na stronie www.teatr-capitol.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

Siedziba Teatru mieści się w zabytkowym obiekcie przedwojennego kinoteatru CAPITOL, wybudowanego w 1929 r. Obiekt ten, utrzymany w stylu ekspresjonizmu, był ewenementem na skalę Europy - wszystkie ówczesne przewodniki wymieniały go jako najpiękniejszy kinoteatr kontynentu …

Więcej

Adres:

ul. Marszałka Piłsudskiego 72
50-020 Wrocław


Kontakt:

71 789 04 51
sekretariat@teatr-capitol.pl
http://www.teatr-capitol.pl/
facebook

ZOBACZ TAKŻE:patronat

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także