Weleda
Weleda Baby

Trzy powody, dla których warto poznać Stasia Pętelkę!

📅 poniedziałek 06.03.2023 do czwartek 23.03.2023
Pętelkowie
Na pierwszy rzut oka Pętelkowie to rodzina, jakich wiele. Tworzą ją mama i tata oraz dzieci: Staś i Jadzia. Niedawno w rodzinie Pętelków pojawił się nowy dzidziuś! Rodzeństwo było bardzo przejęte, gdy mały Szczepan przyjechał z mamą ze szpitala. Był taki malutki i zdaniem Stasia wcale niepodobny do tatusia. Przypominał raczej małego różowego ufoludka.

Nie można również zapomnieć o Piracie! Piesku, którego Pętelkowie przygarnęli ze schroniska. Pirat to najpiękniejszy kundelek na świecie, a Staś wspaniale się nim zajmuje. Chłopiec zabiera go na długie spacery, a czasem, gdy tata nie widzi, pozwala mu spać w swoim łóżku…

Pętelkowie bardzo się kochają i zawsze mogą na siebie liczyć. Rodzice w każdej chwili są wsparciem dla swoich dzieci. Aktywnie spędzają z nimi czas, dużo rozmawiają, odpowiadają na najtrudniejsze pytania.

Najstarszy z rodzeństwa, Staś Pętelka, to uśmiechnięty i sympatyczny chłopiec, bohater serii książek dla dzieci w wieku przedszkolnym. U Pętelków zawsze dużo się dzieje! Dlatego autorce serii, Basi Supeł, łatwo jest pisać o kolejnych przygodach wesołego Stasia.

Dlaczego warto poznać Stasia Pętelkę?
Staś przeżywa wiele przygód i sytuacji typowych dla kilkulatków… oraz wiele całkiem nietypowych. Pomoże Twojemu dziecku oswoić się z tym, co nowe i nieznane!

Trzy powody, dla których warto poznać Stasia Pętelkę

Sytuacje opisywane w książkach są dosłownie z „życia wzięte” – pierwszy samodzielny wyjazd z dziadkami na wakacje, wizyta u lekarza, lęk przed przeprowadzką czy nowym przedszkolem – tematów nie brakuje. Jedno jest pewne – ze Stasiem twoje dziecko przestanie się obawiać tego, co nowe i nieznane.

Na forach internetowych dotyczących książek dla dzieci ,wiele mam zaznacza, że Staś pomógł im w rozmowach z ich przedszkolakami na różne tematy. I tak na przykład, dziecko, które jeszcze do niedawna bało się lub nie lubiło wizyt u lekarza, dzięki wyruszeniu do przychodni razem ze Stasiem przekonało się, że tak naprawdę nie czeka tam na niego nic strasznego, a lekarz jest po to, żeby pomógł nam poczuć się lepiej.

Z kolei w części „Staś Pętelka. Najlepszy przyjaciel” chłopiec po raz pierwszy idzie do nowego przedszkola. To dlatego, że w wakacje rodzina Pętelków przeprowadziła się do innego mieszkania. Staś bardzo się cieszy, ale też troszkę obawia. Jak się okazuje, w przedszkolu czeka na niego mnóstwo wrażeń, wspaniałych zabaw, niesamowitych przygód oraz… nowy przyjaciel – Ignacy, który też jest w przedszkolu pierwszy dzień. Książka pokazuje dzieciom, że nie należy bać się zmian. Takie pozytywne przykłady można mnożyć… Dlatego nie sposób nie docenić wsparcia małego Stasia!

Staś Pętelka jest bardzo przyjacielski

Chłopiec bardzo lubi towarzystwo innych dzieci, uwielbia spędzać z nimi czas na ciekawej zabawie. Nie ma problemów z nawiązywaniem znajomości na placu zabaw czy w nowym przedszkolu.

Ze swoim najlepszym przyjacielem Ignacym przeżywa bardzo dużo przygód. W książce „Biwak na działce” chłopcy spędzają weekend na działce u Ignacego. Nocują w namiocie – SAMI. To bardzo duże wydarzenie dla nich obu. Oczywiście chcą być odważni i samodzielni, ale… Czy to będzie dla nich  fajne czy straszne przeżycie?

Trzy powody, dla których warto poznać Stasia Pętelkę

Staś Pętelka jest bardzo opiekuńczym chłopcem, dba o swoją młodszą siostrę Jadzię, wspiera ją w wielu maluszkowych wyzwaniach

 Jadzia codziennie staje przed nowymi wyzwaniami, które możemy śledzić w serii dedykowanej najmłodszym czytelnikom „Jadzia Pętelka”. Od swojego starszego brata Jadzia może się nauczyć naprawdę wiele!

Staś wspiera siostrę w nauce siusiania do nocnika, a w książce „Jadzia Pętelka idzie na piknik” pomaga jej nieść bardzo ciężki kosz piknikowy.

 „Jadzia Pętelka nauczyła się siusiać do nocnika!
– Jesteś już prawie tak duża jak ja – mówi dumny brat.
­– Tylko trochę mniejsza.”

 Staś jest dumnym starszym bratem. Jest wzorem dla swojej młodszej siostry. Z radością pokazuje Jadzi świat, wiele tłumaczy, pomaga. Za co dziewczynka odwdzięcza się ogromną miłością!

 „Kocham cię, Stasiu!” – wyznaje siostra w części „Jadzia Pętelka mówi czułe słówka”.

Trzy powody, dla których warto poznać Stasia Pętelkę

 Staś troszczy się nie tylko o młodszą siostrę, ale również o malutkiego braciszka Szczepana

 „Staś pomaga tacie w przewijaniu braciszka […] podaje tacie mokre chusteczki […] wyciąga rękę z odkręconą tubką kremu”.

„Tata mówi, że Staś jest ekspertem od rozśmieszania Szczepcia. Kiedy zakrywa twarz dłońmi i robi głośne „a kuku!”, Szczepcio zaśmiewa się tak, jakby to był najlepszy żart na świecie. Wieczorami Staś i Jadzia pomagają przy kąpielach. Mierzą temperaturę wody termometrem i podają tacie mydło i szampon.”

Trzy powody, dla których warto poznać Stasia Pętelkę

Sukces pętelkowego rodzeństwa!

Pierwsze przygody Jadzi i Stasia ukazały się w księgarniach w 2019 roku. Od tego czasu pętelkowe rodzeństwo podbiło serca tysięcy rodzin, a książki o jego przygodach stale goszczą na listach bestsellerów w księgarniach.

Dotychczas w serii „Staś Pętelka” ukazało się 9 tytułów. Dobra wiadomość jest taka, że w Wydawnictwie Zielona Sowa trwają prace nad kolejną częścią z sympatycznym chłopcem w roli głównej, która ukaże się w lipcu 2023 r.! Warto również poznać serię „ Jadzia Pętelka” – dedykowaną maluszkom, w której ukazało się 14 tytułów.

Trzy powody, dla których warto poznać Stasia Pętelkę

Czujecie się przekonani, że warto poznać Stasia? Jeśli tak, nie czekajcie dłużej. Koniecznie sięgnijcie po przygody Stasia Pętelki. Niech stanie się również przyjacielem waszej rodziny!

1080×285

 

A dla fanów serii przygód o Jadzi Pętelce i Stasiu Pętelce Wydawnictwo przygotowało  piosenkę, która umili Wam wspólne czytanie książek z Waszymi pociechami.

https://www.youtube.com/watch?v=Bf_N2l_kbGc

568 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent