Trwają zapisy dla dzieci na pierwszy Uniwersytet Tańca w Krakowie!

SZKOŁA TAŃCA LOFTODANCE, UL. KAMIENNA 2-4 mapa

poniedziałek 18.09.2023 do sobota 30.09.2023

Trwają zapisy dla dzieci na pierwszy Uniwersytet Tańca w Krakowie!

Tylko we wrześniu można skorzystać z zajęć otwartych  dla dzieci w ramach adaptacji na Uniwersytecie Tańca w Krakowie. Nowi kandydaci na studentów biorą udział w warsztatach integracyjnych zanim podejmą decyzję o uczęszczaniu na regularne zajęcia przez cały semestr. To świetne rozwiązanie zwłaszcza dla rodziców, którzy zapisują dziecko po raz pierwszy na zajęcia pozalekcyjne lub taneczne.

Zajęcia odbywają się w przestrzeniach szkoły tańca LOFToDANCE w centrum miasta (ul. Kamienna 2-4). W każdy poniedziałek organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 5-7 lat o godz. 16:00, natomiast dzieci 8-10 lat o godz. 17:00. Projekt Uniwersytet Tańca by LOFToDANCE to opracowany przez pedagożkę tańca, instruktorkę i choreografkę Anetę Sikorę, program nauki ruchu i tańca dla najmłodszych. Studia taneczne to przestrzeń stworzona z myślą o dzieciach w trosce o ich komfort i odpowiednie warunki do rozwijania potencjału tanecznego. Każde zajęcia to nowe wyzwanie wypełnione ćwiczeniami, zabawami, pracą w grupie, etiudami, improwizacjami tanecznymi. Jedno jest pewne, dzieciaki nie mają czasu się znudzić.

– Każde z zajęć buduje w dzieciach świadomość ciała i uczy je zasad bezpiecznego i zdrowego ruchu, kształtuje podstawy do techniki tańca współczesnego czy klasycznego. Oczywiście wysiłek treningowy może zmierzać do efektu w postaci wspólnie wymyślonej choreografii, pokazu, spektaklu, którym pochwalimy się przed publicznością. Ale to nie ten „efekt” jest najważniejszy, lecz wcześniejszy proces twórczy. Istotne jest, żebyśmy zrozumieli, że za pokazem stoją godziny pracy młodego człowieka – nad ciałem, nad głową, nad emocjami, nad odwagą, nad skupieniem, nad wzajemnym zaufaniem, nad pewnością siebie. Stoją też zwątpienia, małe porażki i wielkie sukcesy. Te wszystkie doświadczenia w przypadku dzieci są dla nich kluczowe i należy je doceniać – komentuje prowadząca, Aneta Sikora. – Myślę, że łączy mnie z rodzicami i opiekunami dzieci jeden wspólny cel, chcemy żeby dziecko było szczęśliwe, także podczas tańca. I tym właśnie się kieruję, kiedy wspieram studentów podczas zajęć i wymyślam specjalnie dla nich program – dodaje.

Stawiając uczestnikom coraz to nowe i bardziej złożone zadania, prowadząca zachęca ich do wszechstronnego rozwoju. Otwierając na etiudy i improwizacje taneczne – oswaja dzieci ze sceną i emocjami w tańcu. Pracując w kameralnych grupach – ma przestrzeń i czas, który poświęca każdemu młodemu studentowi indywidualnie. Na zajęciach nikt nie jest anonimowy. Edukacja jest dla prowadzącej relacją. Takie podejście sprawia, że dzieci chętniej wchodzą w proces nauki, szybciej osiągają efekty i rzadziej porzucają nową pasję. Relacja jest zawsze dwustronna i opiera się na dialogu – studenci są wysłuchani, a ich zdanie jest uwzględniane w planowaniu kolejnych działań. Organizatorzy  budują w dzieciach poczucie, że są w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie i że robią to tylko dla siebie – dlatego formuła egzaminów semestralnych opiera się na autorefleksji i samoocenie, a nie ocenie zewnętrznej.

Zapisy na zajęcia otwarte dla dzieci trwają do końca września. Warsztaty odbywają się w poniedziałki (18.09 i 25.09). Wystarczy wysłać zgłoszenie na maila studia@uniwersytettanca.pl lub zapisać się telefonicznie: tel. 530 530 976.

Więcej informacji na stronie: www.uniwersytettanca.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Uniwersytet Tańca by LOFToDANCE

Uniwersytet Tańca by LOFToDANCE

Uniwersytet Tańca to miejsce stworzone w centrum Krakowa w celu zapewnienia - także młodym i najmłodszym - tancerzom wszechstronnej edukacji tanecznej. Działamy przy jednej z największych szkół tańca w Krakowie. Studentami Uniwersytetu Tańca mogą zostać …

Więcej

Adres:

Uniwersytet Tańca by LOFToDANCE
ul. Kamienna 2-4, 30-001 Kraków


Kontakt:

530 530 976
studia@uniwersytettanca.pl
http://uniwersytettanca.pl
facebook