Truchlin. Czarny merkuryt. Książka dla młodzieży

poniedziałek 22.11.2021 do niedziela 05.12.2021

Truchlin. Czarny merkuryt. Książka dla młodzieży

Truchlin – tajemnicza dzielnica Pragi, gdzie czas zatrzymał się w dziewiętnastym wieku: nie działają elektryczność ani inne współczesne wynalazki. Jest mroźna zima, dzielnicę pokrywa śnieg. Od pierwszych przygód Jirki i En upłynęło kilka miesięcy.

Na pogrzebie dziadka Jirka zauważa nieznajomego mężczyznę, który z ukrycia obserwuje ich rodzinę. Niedługo potem chłopak zostaje porwany i ląduje na Czerepach, w miejscu o wiele bardziej posępnym niż reszta Truchlina. Jirka nie wierzy własnym oczom: czy to możliwe, że w dwudziestym pierwszym wieku, kilkaset metrów od centrum europejskiej stolicy, ludzie chodzą w ubraniach z innej epoki i wyznają surowe, średniowieczne zasady?

Czym jest poszukiwany przez porywaczy Jirki czarny merkuryt? Kto lub co starszy nocami na ulicach Pragi? I dlaczego Jirce wciąż wydaje się, że En ma jakiś sekret? Akcja pędzi, a napięcie rośnie z każdą stroną książki.

Truchlin. Czarny merkuryt – druga część bestsellerowej czeskiej sagi dla młodzieży potwierdza talent Vojtěcha Matochy do tworzenia pełnych emocji historii, których atmosferę podkreślają czarno-białe, mroczne ilustracje Karla Osohy.

W Czechach ukazały się już trzy części serii, a na jej podstawie kręcony jest pełnometrażowy film fabularny.

Dane ogólne

Autor: Vojtěch Matocha

Ilustracje: Karel Osoha

Przekład: Anna Radwan-Żbikowska

Redakcja: Joanna Lewandowska

Korekta: Barbara Sikora

Projekt typograficzny i skład: Mimi Wasilewska

Data wydania: 22.11.2021

Tytuł oryginału: Prašina. Černý merkurit

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 280

ISBN 978-83-65707-46-8

Wydawnictwo Afera

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie