Tropem Sensorysia | Wyprawa Rodzinna do Kampinoskiego Parku Narodowego

Posada Łubiec

niedziela 19.07.2020

80

Tropem Sensorysia | Wyprawa Rodzinna do Kampinoskiego Parku Narodowego

Dla spragnionych wielkich przygód zapraszamy na jednodniowe Wyprawy Rodzinne do lasów i parków przyrody w okolicy Warszawy. Wyprawa Rodzinna to wspaniała okazja na rozwój wszystkich zmysłów i jednocześnie spędzenie czasu w gronie rodzinnym na łonie natury. Podczas eskapady poszukamy tropów najróżniejszych mieszkańców, zaobserwujemy różnorodność flory i fauny. Nie zabraknie nasłuchiwania dźwięków ptaków mieszkających wysoko na drzewach, zapachu runa leśnego oraz podglądania zwierząt – tych dużych i tych bardzo malutkich. Zmysł równowagi również się przyda przemierzając bagna lub bystre strumyki! A dla odważnych spacer boso po leśnych ścieżkach.

Zapraszamy 19 lipca na wędrówkę, która rozpocznie się na wydmowym grzbiecie nazywanym, nie bez kozery „Karpatami”. Podczas naszej wyprawy będziemy ćwiczyć równowagę na zwalonych pniach, pić herbatę z sosny, uczyć się turlania w parach i innych zabaw w kontakcie fizycznym rodzic-dziecko, wypatrywać ptaków i próbować rozpoznawać je po śpiewie, bujać się w hamakach, odgadywać zagadki i wykonywać zadania, które doprowadzą nas do odnalezienia tajemniczej skrzynki. Czeka też na nas kilka niespodzianek. Na dłuższy przerwę obiadową, zabawy i leniuchowanie zatrzymamy się nieopodal ukrytego w lesie, średniowiecznego grodziska. Wracając przejdziemy wąską ścieżką przez paprociową dżunglę. Zachęcamy do brania udziału w zabawach razem z dziećmi, ale może uda nam się też wykroić trochę czasu, w którym rodzice będą mogli się pogrążyć w nicnierobieniu lub rozmowach z innymi dorosłymi, a przewodnik porwie dzieciaki do zabawy.

 

Start wyprawy o 12:00, spotykamy się na polu biwakowym Posada Łubiec oddalonym 900m od parkingu.
Miejsce spotkania: https://goo.gl/maps/Qiw65zsaSrRX7DTT8
Parking: https://goo.gl/maps/HddhNF64BzZ7UnS86

Czas trwania wyprawy do 5 godzin. Bilety w cenie 80 zł za osobę do kupienia tu: https://bilety.sensorysie.pl

Dzieci do 3 lat wstęp bezpłatny.

Dojazd na wyprawę jest we własnym zakresie. Zachęcamy do wyłączenia telefonu podczas spaceru. To pomoże nam odpocząć i skupić się na tym co słyszymy, widzimy i czujemy.

Za niezapomniana wyprawę zabierze Was MaRysia Gąsiorowska – entuzjastka doświadczania przyrody wszystkimi zmysłami, organizatorka gier terenowych i imprez okolicznościowych w lesie, psycholog: wspiera rodziców w budowaniu bliskich relacji z dziećmi, opartych na współpracy i zaufaniu prowadząc warsztaty i konsultacje indywidualne, prowadzi rozwojową grupę wsparcia dla kobiet. Od kiedy przeprowadziła się na obrzeża Puszczy Kampinoskiej odwiedza ją codziennie biegając, jeżdżąc na rowerze, eksplorując krzaki (niekoniecznie z dziećmi :), wpinając się na drzewa, szukając łosi, jedząc obiady na mchu i robiąc pewnie jeszcze kilka innych rzeczy. We wczesnym dzieciństwie biegała po polach i lasach oraz gubiła się i znajdowała z mamą w górach, w czasach szkolnych przeżywała harcerskie przygody, we wczesnej młodości została przewodniczką Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich, potem była przewodniczką swoich czterech synów w poznawaniu świata ze szczególnym uwzględnieniem przyrody, a obecnie dzieli się zebranymi doświadczeniami i zachwytem nad pięknem świata z innymi rodzinami.

Tropem Sensorysia to Spacery Sensoryczne i Wyprawy Rodzinne organizowane przez Sensorysie.

🐾 Więcej spacerów i wypraw znajdziesz na naszej stronie: www.sensorysie.pl/tropem-sensorysia/

🐾 Zapisz się do naszej grupy Tropem Sensorysia: www.facebook.com/groups/sensorysie/

🐾 Polub nas na facebooku: www.facebook.com/sensorysie

Do zobaczenia!

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Kraina Sensorysiów

Sensorysie

Kraina Sensorysiów to ponad 800 m² kreatywnej przestrzeni dla dzieci w wieku    0-10 lat. Powstała z myślą o rodzinach szukających na mapie Warszawy miejsc, które pozwolą dzieciom jednocześnie na zabawę i rozwój, a dorosłym – na …

Więcej

Adres:

ul. Różana 8
02-548 Warszawa


Kontakt:

577 131 445
info@sensorysie.pl
http://sensorysie.pl
facebook