Trochę ruchu na wesoło nikomu nie zaszkodzi!

środa 24.04.2019 do wtorek 30.04.2019

Trochę ruchu na wesoło nikomu nie zaszkodzi!

Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie! Instytut Żywności i Żywienia alarmuje już od jakiegoś czasu, a przypadłością tą jest już dotknięte co piąte polskie dziecko (ponad 22% dzieci w wieku szkolnym )[1]! Niechlubny przykład dają tutaj dorośli – 64% mężczyzn i 49% kobiet w Polsce ma nadmierną masę ciała.

Jednak nie wynika to wyłącznie ze złych nawyków żywieniowych, ale z coraz bardziej ograniczanej aktywności fizycznej. Dla prawidłowego funkcjonowania młody organizm powinien znajdować się w ruchu co najmniej 1 godzinę na dobę. A jak wygląda rzeczywistość? Aż 80% polskich dzieci prowadzi siedzący tryb życia, jedynie połowa jeździ regularnie na rolkach lub rowerze, a mniej niż 20% uczestniczy w zorganizowanych zajęciach sportowych.[2]

Niestety, teraz nawet zwykła  droga do szkoły lub przedszkola pokonywana jest  samochodem –  coraz mniej dzieci udaje się tam pieszo lub jeździ na rowerze czy hulajnodze. Trudno o to winić zabieganych rodziców z zakorkowanych miast, którzy przedszkola i szkoły często mają po drodze do pracy i w ten sposób łatwiej im logistycznie opracować plan dnia.

Ten coraz bardziej narastający problem jest stosunkowo nowy. Czy my, współcześni rodzice pamiętamy nasze własne dzieciństwo? Jak spędzaliśmy wolny czas? Wówczas place zabaw, boiska i podwórka były pełne. Bieganie za piłką, berek, gra w gumę, wyścigi w workach, rzuty do celu, skakanka, wiszenie na trzepakach – tak spędzaliśmy nasze młode lata. Czy nie chcielibyśmy wrócić do tamtych zabaw i pokazać ich naszym dzieciom? Może i chcielibyśmy, ale gdzie zdobyć sprzęt do tego potrzebny. Poza tym, czy pamiętacie rymowanki, przy których skakaliśmy w gumę, układ nóg przy skokach w dziesiątki?

Jednak wcale nie tak trudno wrócić do tamtych lat! Jeżeli chcesz aktywnie spędzić czas zarówno w domu, jak i na podwórku, to proponujemy zapoznać się z najnowszą serią gier i zabaw sportowych od polskiego producenta – firmy Alexander. Seria Sport&Fun przeniesie  nas z powrotem do magicznej krainy dzieciństwa, a wraz z nami również nasze dzieci. Jak myślicie, kto celniej będzie rzucał podkową, kto będzie szybszy w wyścigach w workach?  Założycie się, że często nie będziecie mieć szans?

Sport&Fun to 10 produktów – propozycji na aktywne spędzanie wspólnego czasu. Znajdziemy tam zarówno rzut podkową, rzut do celu na macie z tarczą, rzuty okręgami do krzyżaka, skakanki, gumę do skakania z pełną instrukcją obsługi, woreczki gimnastyczne, worki do wyścigów, taśmy z rzepami do wyścigu na 3 nogi, latający dysk, łyżeczki, piłeczki i kubeczki, a nawet dwie wersje gry planszowej, w której więcej ćwiczymy niż rzucamy kostką. Każdy zestaw może być wykorzystany zarówno do zabaw indywidualnych, jak i rozgrywek drużynowych.

Nic tak wspaniale nie buduje więzi rodzinnych jak wspólne działanie, aktywne spędzanie czasu i zabawa, przy której naturalnie wybuchamy śmiechem. Pamiętajcie też, że ruch (zwłaszcza ten na świeżym powietrzu) pobudza też produkcję hormonów szczęścia – endorfin.

Produkty Sport&Fun mają jeszcze jeden ogromny plus! Pomyślcie, czy urządzaliście kiedyś większe spotkanie rodzinne lub przyjęcie urodzinowe dla swojej pociechy? Dużo mieliście pomysłów na to, jak zorganizować czas grupie 20 dzieci, aby dobrze się bawiły, a równocześnie nie wydać przy tym majątku na specjalne sale? Może warto byłoby zrobić piknik w parku lub w lesie i zorganizować im Olimpiadę sportową? Pamiętacie, jak my jako dzieci pokonywaliśmy tory przeszkód na zajęciach z WF-u? Z zestawami od Alexandra mamy gotowe rekwizyty oraz „rozkład jazdy” w postaci kompleksowej instrukcji, jak takie zabawy przeprowadzić.

Zatem wróćmy do dziecięcych lat i wykorzystajmy okazję do wspólnej zabawy oraz rodzinnych wyścigów!

X-Game – sprawdźmy swoją celność w rzucie okręgami do krzyżaka (produkt wytworzony z drewna).

Sport & Fun – gra X-Game

Strzał w 10 – 8 wariantów rozgrywek, w których rzucamy woreczkami do punktowanej tarczy wykonując przy tym przeróżne ćwiczenia.

Sport & Fun – gra Strzal w 10

Uni – rzut podkową to klasyczna gra rozgrywana drużynowo lub Indywidualnie, w której gracze muszą wykazać się celnym okiem, dobrą oceną dystansu i… nerwami ze stali

Sport & Fun – gra Uni

Active – zestaw gier i zabaw sportowych, w którym znajdziesz bieg w workach, rzut dyskiem, slalom z woreczkami, bieg z piłeczkami na łyżkach, rzut co celu i wiele innych!

Sport & Fun – gra Active

Play zestaw gier i zabaw sportowych, w którym znajdziesz rzut do celu, grę w gumę, skoki na skakance, wyścigi w workach i wiele innych

Sport & Fun – gra Play

Run – zestaw gier i zabaw sportowych, w którym znajdziesz wyścig w workach, rzut do worka, skakankę, slalom z woreczkami, wyścig na 3 nogi  i wiele innych

Sport & Fun – gra Run

Fast – zestaw gier i zabaw sportowych,  w którym znajdziesz wyścigi z piłeczkami na łyżce, rzut dyskiem, wyścigi w workach, skakankę i wiele innych!

Sport & Fun – gra Fast

Fit – zestaw gier i zabaw sportowych, w którym znajdziesz grę w gumę, wyścigi w workach, slalomy, rzuty piłeczkami do kubeczków, ćwiczenia z woreczkami i wiele innych!

Sport & Fun – gra FIT

Siódme Poty – to energiczna gra planszowa, w której wykonujemy ćwiczenia fizyczne. Gracze zmagają się nie tylko z przeciwnikami, ale także z własnym ciałem.

Sport & Fun – gra Siodme Poty

Siódme Poty Light – poręczna, mniejsza, bardziej ekonomiczna wersja gry planszowej, przy której popracujesz nad swoją kondycją fizyczną.

 

Sport & Fun – Siódme Poty LIGHT mniej

 

[1] https://www.izz.waw.pl/component/content/article/3-aktualnoci/aktualnoci/583-naukowcy-podpowiadaja-jak-zatrzymac-epidemie-otylosci-wsrod-dzieci-i-mlodziezy

[2] https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1773906,1,nie-dziwmy-sie-ze-mamy-tyle-otylych-dzieci-ruszaja-sie-coraz-mniej.read

 

Artykuł powstał we współpracy z Z.P.  Alexander

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:gry planszowepolecamy