Trochę odwagi i świeżej formy – rodzinne warsztaty. Bytom

pl. J. III Sobieskiego 2 mapa

sobota 14.09.2019

Trochę odwagi i świeżej formy – rodzinne warsztaty. Bytom

W ramach rodzinnych warsztatów zapraszamy Państwa na artystyczny duet: wykład, podczas którego poznamy artystów zmieniających oblicze sztuki dwudziestolecia międzywojennego, połączony z akcją happeningową „W wielkim mieście – sztuka niepodległej”. Zajęcia skierowane są do wszystkich tych, którzy chcą poznać sztukę nie tylko w teorii. Podczas warsztatów wspólnie stworzymy na foliach przeźroczystych obraz współczesnego miasta, bazując na doświadczeniach twórców awangardowych.

Wśród przedstawicieli futuryzmu, ekspresjonizmu, kubizmu, dadaizmu, surrealizmu, fowizmu, konstruktywizm…. awangarda znalazła swoich obrońców. Na stałe zmieniała oblicze życia artystycznego poszczególnych rejonów Europy, nie rezygnując z konsekwentnej ekspansji. Drażniąc, nie przechodziła obojętnie. Nie schlebiała gustom, nie odzwierciedlała rzeczywistości. Próbowała zmieniać przyzwyczajenia. Przebudowywała hierarchię wartości, degradowała społeczną pozycję artysty. Wreszcie uruchomiła maszynę deformującą rzeczywistość, zbliżając się tym samym w kierunku abstrakcji. Irracjonalne wizje, syntetyczne formy, abstrakcyjne barwy, odrealnione kształty, zacięta walki groteski z patosem – oto narzędzia awangardowych twórców, którzy strącali z piedestałów powagę tradycji.

Zajęcia mają za cel zintegrowanie w twórczym działaniu różnych grup wiekowych.

data: 14 września 2019 (sobota), godz. 12.30
miejsce: pl. J. III Sobieskiego 2
prowadzą: Agnieszka Bartków i Anna Rak
wstęp wolny

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Trochę odwagi i świeżej formy – rodzinne warsztaty. Bytom

Muzeum Górnośląskie

Zbiory Muzeum Górnośląskiego to ponad 750 tys. eksponatów, a ich charakter ma bezpośredni wpływ na działalność placówki, która koncentruje się zarówno wokół problemów regionalnych, jak i ponadregionalnych. W muzeum funkcjonuje siedem działów merytorycznych: Archeologii, Etnografii, Historii, …

Więcej

Adres:

pl. Jana III Sobieskiego 2
41-902 Bytom


Kontakt:

0-322-818-294
mgbytom@us.edu.pl
http://muzeum.bytom.pl

ZOBACZ TAKŻE:muzeumsztukawarsztaty