Trening uważności dla najmłodszych oraz Misja programowanie – propozycje dla najmłodszych

ul. Zwierzyniecka 3, Poznań
📅 sobota 24.03.2018 do niedziela 25.03.2018
Zabawy z żabką

Zbliżający się weekend w Concordii Design to aż 6 kreatywnych propozycji dla najmłodszych! Wśród nich trening uważności, kurs programowania z kultową grą Minecraft i teatr dla najmłodszego widza.

Kurs programowania
Minecraft: Misja Programowanie
Data: 24 i 25.03.2018
Wiek: 8-11 lat
Godz. 14.00
Cena za 45 minut zajęć to 36 zł, cena całego kursu 12 spotkań po 1,5 godz. to 870 zł (możliwość płatności w 4 ratach)
Konieczne zapisy przez stronę:
TERMINY SPOTKAŃ: 18.03, 24 i 25.03, 7.04,8.04, 15.04, 22.04, 29.04, 12.05, 13.05, 20.05 i 27.05 – ostatnie zajęcia. (istnieje możliwość odrabiania zajęć w indywidualnie ustalonym terminie)

„Minecraft: Misja Programowanie” to nowy cykl spotkań kierowanego do dzieci w wieku 8-11 lat. Kurs programowania z jednej strony ma charakter edukacyjny, a z drugiej jest dla uczestników nie lada zabawą i twórczym spędzeniem czasu opartym na kultowej już grze internetowej. Na zajęciach dzieci nauczą się kodować w specjalnie zaprojektowanym obrazkowym języku LUA. Stworzą własne programy, które będą wykopywać diamenty, budować domy i walczyć z potworami (kto kiedykolwiek grał w Minecraft ten wie, że wszystkie te czynności są wręcz niezbędne do przetrwania!). Niezbędne będzie także poznanie podstaw składni i zrozumienie, czym są pętle, warunki i zmienne – to groźnie brzmiące pojęcia, które przy pomocy kreatywnej metodologii staną się ciekawe i łatwe.  Zajęcia przeznaczone  są dla dzieci, które dobrze umieją czytać i pisać. Każde spotkanie to część offline ćwicząca myślenie algorytmiczne, część programistyczna i wspólna zabawa na serwerze. Program został dostosowany do potrzeb dzieci, które znają grę Minecraft.

Sensołapki
Data: 25.03.2018 (niedziela)
Wiek dzieci: 1-6 lat
Godz.12.00-13.00
Cena: 30 zł /cena obejmuje udział jednego dziecka i opiekunów/
Zapisy i bliższe informacje:
Laboratorium Nauki i Zabawy SUPEŁ
www. supel.edu.pl / e-mail: info@supel.edu.pl / tel.  570 840 530
Concordia Design zaprasza najmłodszych na warsztaty z Sensoplastyki® . Sięgamy po wrażenia, wielozmysłowe doznania, wyruszamy w podróż do krainy smaków, zapachów, kolorów i wzorów. Czym jest Sensoplastyka®?To poznawanie świata przez aktywację wszystkich zmysłów dziecka i rozbudzenie jego twórczości i kreatywności. Bawimy się wszystkim, czym się da, a jest w czym wybierać:  migdały, cynamon, pomarańcze, chilli. „Zabawki” uwalniają także wiele smaków: słodki, kwaśny, gorzki oraz pozwalają doświadczać różnorodnych tekstur: miękkiej, szorstkiej, gładkiej, twardej, suchej, mokrej, lekkiej, ciężkiej… A wszystko po to, by stymulować zmysły, rozwijać nowe ścieżki poznawcze. Na zajęciach dzieci odnajdą radość i inspirację w prostych, ale przyjemnych czynnościach: będą chlapać się w wodzie, dotykać różnych faktur, deptać i tuptać, słuchać, wąchać, posmakować i przytulać do mamy lub taty.

„ŚPIEWANKI”
Spektakl Studia Teatralnego BLUM
Data: 25.03.2018 (niedziela)
Wiek: 2 – 5 lat
Godz. 10:00 i 11:30
Cena: 40 zł (dziecko plus opiekunowie)
Rezerwacja biletów:
Studio Teatralne BLUM : tel. 666 987 001
mail: marketing.blum@gmail.com
Widzowie wspólnie z twórcami przedstawienia wyruszają do krainy dźwięków. Nośnikiem emocji i nastrojów staje się tu przede wszystkim ludzki głos. Połączenie zabawy głosem oraz śpiewu z dźwiękami wydobywanymi z niezwykłego instrumentu: dużych kolorowych cymbałków (dzwonków chromatycznych) – daje świetny pretekst do wspólnej zabawy w muzykowanie. Każdy Mały Widz po przedstawieniu otrzymuje do wypróbowania własny instrument (małe cymbałki), by całość spektaklu zakończyć „wielkim koncertem”.

Zabawy z żabką
Warsztat uważności
Data: 25.03, 15.04.2018 (niedziele)
Wiek: 5-8 lat
Godz. 12.00-13.00
Zapisy przez stronę:
Prowadzenie: Agnieszka Jankowska-Figaj
„Zabawy z żabką” to cieszący się ogromną popularnością, niezwykły warsztat inspirowany książką „Uważność i spokój żabki” Eline Snel, autorki treningu uważności dla dzieci : „Uwaga, to Działa!” Metoda Eline Snel®. Program daje narzędzia do rozwijania umiejętności koncentracji uwagi, świadomości własnego ciała, emocji, bycia uważnym zarówno na siebie, jak inne dzieci.
Warsztat koresponduje z możliwościami poznawczymi oraz potrzebami emocjonalnymi dzieci. Poprzez wykorzystanie specjalnie opracowanych historyjek, wyobraźni, prostych ćwiczeń ruchowych, dzieci otrzymują narzędzia, które mogą wykorzystać, by lepiej zrozumieć siebie i innych, a także rozwijać umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach. Dzieci będą razem sprawdzać, co żabki robią nad brzegiem stawu, zatrzymają się i włączą tajemniczy „przycisk pauzy”, skierują światło uwagi na śnieżną kule, poszukają miejsca, w którym mieszka szczęście, przez chwilę poczują się jak motyl, dowiedzą się, czy tylko leń nic nie robi oraz znajdą swoje super moce. Poćwiczą koncentrację uwagi na konkretnej czynności czy przedmiocie, będą obserwować swoje emocje, odczucia pochodzące z ciała (smak, węch, słuch), będą nazywać i akceptować swoje emocje ale nie będą ich oceniać. Najmłodsi nauczą się też jak rozpoznawać „trudne myśli” i „trudne emocje” by ich nie tłumić, ale umieć dawać im życzliwą uwagę. Dzieci dowiedzą sięteż  jak akceptować siebie takimi, jakimi są, a dzięki temu budować w sobie życzliwość wobec siebie oraz wobec innych.

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

ul. Zwierzyniecka 3, 60-813 Poznań

kids@concordiadesign.pl