Trening Umiejętności Psychologicznych

ul. Armii Krajowej 12/U3 mapa

poniedziałek 05.12.2016

NOWY BLOK – KOMUNIKACJA. Podczas  kolejnych spotkań dowiemy się jak rozmawiać, aby się dogadać. Jak zawierać nowe znajomości, a także jak mówić, aby być zrozumianym. To wszystko i wiele więcej w każdy poniedziałek.
Zapraszamy  na zajęcia 05.12 (pon.), godz. 17.30-19.00, klasy 1-3.
Zapisy do grupy nadal trwają, nie zwlekaj – dołącz już dziś.

Trening Umiejętności Psychologicznych
Zajęcia, które uzbrajają dzieci w arsenał zachowań niezbędnych do przystosowania i radzenia sobie w środowisku szkolnym.  Prowadzone są w formie zabaw i ćwiczeń, których celem jest m in. poznanie i nazwanie swoich uczuć, wyrażenie swoich potrzeb, a także kształcenie wrażliwości emocjonalnej i empatii. Zajęcia dostarczają dzieciom wiedzy o samym sobie, o tym jakie uczucia przeżywają i jak je wyrażać. Treningi są podzielone na bloki, a każdy z nich to seria czterech spotkań poświęcona danej tematyce i okazja, by nauczyć się i przećwiczyć tak przydatne umiejętności jak m. in. asertywność, radzenie sobie ze stresem czy agresją.
BLOK I Komunikacja (komunikacja werbalna a niewerbalna, autoprezentacja, pokonywanie nieśmiałości, budowanie otwartości).
BLOK II Inteligencja emocjonalna (nazywanie i rozpoznawanie emocji oraz uczuć, radzenie sobie z negatywnymi emocjami oraz nauka ich wyrażania, empatia).
BLOK III Trening Asertywności (wyrażenie w sposób nieagresywny własnego zdania, obrona wlasnego stanowiska, zachowanie asertywne a presja grupy rówieśniczej).
BLOK IV Ja i Grupa (funkcje w grupie, role grupowe, umiejętne wyrażanie potrzeb, konstruktywne komunikaty, słuchanie i mówienie).
BLOK V Radzenie sobie z agresją (wyrażanie złości w konstruktywny sposób- adekwatna ekspresja, reagowanie na agresywne zachowania rówieśników).
BLOK VI Radzenie sobie ze stresem (jak przeżywamy stres, co nas stresuje w domu i szkole, jak sobie radzić w trudnych sytuacjach).
BLOK VII Trening twórczości i rozwijanie zdolności (kreatywne myślenie, twórcze rozwiązywanie zadań,  JA jako twórca).

Warsztaty prowadzi pedagog terapeutyczny. Spotkania odbywają się raz w tygodniu i prowadzone są dla dzieci w wieku: 6-12 lat.

Cena:
karnet miesięczny (4 spotkania x 1,5h) -130 zł; karnet semestralny (20 spotkań x 1,5h) – 585 zł 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Trening Umiejętności Psychologicznych

Robotowo (były Plac Rozwoju)

Obecnie +48 663 890 511 (ul. Armii Krajowej 12/u3), +48 795 800 998 (ul. Szafrana 5/u1)

Więcej

Adres:

ul. Armii Krajowej 12/u3, 30-150 Kraków
ul. Tadeusza Szafrana 5/u1, 31-363 Kraków


Kontakt:

+48 663 890 511 (ul. Armii Krajowej 12/u3), +48 795 800 998 (ul. Szafrana 5/u1)
warsztaty@robotowo.pl
http://www.robotowo.pl