Weleda
Weleda Baby

Trasa turystyczna z ekspozycją multimedialną w Kopalni Soli Bochnia

Kopalnia Soli Bochnia
🗺 mapa
📅 wtorek 16.02.2021 do poniedziałek 15.03.2021
Trasa turystyczna z ekspozycją multimedialną w Kopalni Soli Bochnia
Trasa turystyczna z Podziemną Ekspozycją Multimedialną. Specyficzny nastrój „surowych”, lecz przez to tchnących autentyzmem podziemi, zdaje się przenosić zwiedzającego w odległe stulecia. Stare wyrobiska – prawdziwy podziemny labirynt pod miastem – dostarczają także niezrównanych wrażeń estetycznych.

3. Podziemna Ekspozycja Multimedialna, Kupcy genueńscy – fot. Ryszard Tatomir

Unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzą wyjątkowe, zadziwiające podziemne miasto. Turyści pokonują trasę pieszo, część trasy mogą pokonać kolejką lub przepłynąć łodzią. Zwiedzanie kopalni kończy się pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn, gdzie znajduje się restauracja Ważynek, sklep z pamiątkami, boisko sportowe, plac zabaw dla dzieci.

Podziemna Ekspozycja Multimedialna

Wyjątkową i unikatową atrakcją bocheńskiej kopalni jest Podziemna ekspozycja multimedialna, która pozwala na promowanie kopalni oraz historii powszechnej w niepraktykowany dotąd sposób. Wycieczka po kopalni ma charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni.

Dla bezpieczeństwa turystów zwiedzanie odbywa się z pewnymi koniecznymi ograniczeniami:

  • Przed wejściem do budynku Biura Obsługi Turystycznej Kopalni każda osoba ma obowiązek dezynfekcji rąk. W wyznaczonych miejscach umieściliśmy pojemniki z płynem dezynfekującym.
  • Zwiedzający podziemne trasy turystyczne zobowiązani są do noszenia maseczek lub innego rodzaju zasłaniania ust i nosa.
  • Zakup biletu na zwiedzanie kopalni wymaga podania danych osobowych w postaci imienia i nazwiska oraz kontaktowego numeru telefonu uczestników zwiedzania, po uprzednio wyrażonej zgodzie zgodnie obowiązującymi przepisami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych.
  • Wizyta w kopalni obejmuje zwiedzanie Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej oraz wejście do Komory Ważyn.

Do zobaczenia w najstarszej kopalni soli w Polsce!

Bilety do nabycia on – line i w kasie przed zjazdem

Godziny zwiedzania : poniedziałek – piątek godz. 12.00 zjazd na trasę dla osób pełnosprawnych

sobota – niedziela :11:15 zjazd na trasę turystyczną dla osób pełnosprawnych

Informacje : Kopalnia Soli Bochnia,  Biuro Obsługi Klienta tel: 14 692 67 52, 14 692 67 54

Zapraszamy !!!

4. Kierat Ważyński – ekspozycja z kieratem konnym służącym do obsługi transportu kopalnianego, fot. R. Tatomir Trasa Turystyczna z Podziemną Ekspozycją Multimedialną. Poznawaj lokalne atrakcje - bezpiecznie!

 

 

555 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent