Tramwajowa Linia Turystyczna kursuje przez całe wakacje

niedziela 11.09.2016

Tramwajowa Linia Turystyczna Łódź-Lutomiersk

Dzięki Klubowi Miłośników Starych Tramwajów możemy wybrać się na ciekawą wycieczkę w klimacie sprzed lat. Tramwajem typu 5N+5ND z początku lat 60. pojedziemy z krańcówki przy ulicy Telefonicznej w Łodzi, przez plac Wolności, Zdrowie, Brus, Srebrną, Konstantynów, Kazimierz do Lutomierska. Towarzyszyć nam będzie załoga konduktorska sprzedająca bilety, będą też dzwonki na każdym przystanku i… piękne widoki na trasie.

w niedziele i święta (do 18 września)

Tramwajowa Linia Turystyczna

26 czerwca o 12.14 zabytkowy tramwaj wyruszył w pierwszą w tym sezonie trasę Łódź – Lutomiersk – Łódź.

Tego samego dnia będzie można bezpłatnie zwiedzić zabytkową zajezdnię na Brusie.

Dzięki Klubowi Miłośników Starych Tramwajów możemy wybrać się na ciekawą wycieczkę w klimacie sprzed lat.
Charakterystyczne, odsuwane drzwi, drewniane krzesełka, dźwięk dzwonka dającego sygnał do odjazdu – to wszystko przypomina jak kiedyś podróżowało się tramwajem. To również doskonała propozycja, by wybrać się całą rodziną w wakacyjną podróż za miasto. Obsługę konduktorską stanowią członkowie KMST. Można u nich nie tylko kupić bilet, ale też dowiedzieć się wszystkiego o tej uznawanej za najbardziej malowniczą trasę tramwajową w Polsce.

Urokliwy odcinek trasy o ogromnych walorach turystycznych rozpoczyna się za Konstantynowem, gdzie tory biegną przez pagórkowaty teren otoczony polami i niską zabudową. W Kazimierzu (atrakcyjne turystycznie miasteczko o ciekawym układzie urbanistycznym) torowisko odłącza się od szosy i przebiega samodzielnie przez pola, następnie prowadzi przez zabytkowy most nad Nerem, by po chwili znaleźć się na pętli w Lutomiersku. Tu można zwiedzić klasztor Salezjanów.

Zabytkowy skład typu 5N+5ND całość trasy pokona w ponad 80 minut. Obwiązują takie same bilety w pozostałych tramwajach. Można korzystać z biletów czasowych, jednoprzejazdowych oraz migawek.

Rozkład jazdy

Odjazdy z krańcówki Telefoniczna: 12:14 i 17:05, oraz 20:33 – zjazd do zajezdni Chocianowice.
Odjazdy z Lutomierska: 14:25 i 19:06.

http://www.facebook.com/KMST.Lodz

http://mpk.lodz.pl/rozklady/trasa.jsp?lineId=522&date=2016-06-21-23:54:44

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także