Trakt na Kole – wycieczka rowerowa

📅 sobota 15.09.2018
bezpłatne
Trakt na Kole – wycieczka rowerowa

Nawiązując do ponad stuletnich tradycji poznańskich „kołowników”, śmiało wprowadzamy rower w przestrzeń Traktu Królewsko-Cesarskiego. Wystarczy dysponować sprawnym jednośladem– własnym lub wypożyczonym. Zaczynamy od Ostrowa Tumskiego, by poprzez tereny nadwarciańskie i Stare Miasto dotrzeć do XIX-wiecznego centrum miasta. Uczestnicy przejazdu poznają świadków burzliwych dziejów Poznania. Podczas wycieczki będzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpiecznego, zgodnego z przepisami poruszania się rowerem w ruchu ulicznym.

Informacje praktyczne:

15 września 2018, godz. 17.00

start: plac przed Śluzą Katedralną

bezpłatne wejściówki do odebrania na godzinę przed wycieczką w punkcie informacji w Śluzie Katedralnej

Czy i jak motywować dzieci

Harmonogram wycieczek może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora.