Miejsce wydarzenia: plac przed Śluzą Katedralną

Data wydarzenia: sobota 15.09.2018

Wstęp: bezpłatne

Trakt na Kole – wycieczka rowerowa

Nawiązując do ponad stuletnich tradycji poznańskich „kołowników”, śmiało wprowadzamy rower w przestrzeń Traktu Królewsko-Cesarskiego. Wystarczy dysponować sprawnym jednośladem– własnym lub wypożyczonym. Zaczynamy od Ostrowa Tumskiego, by poprzez tereny nadwarciańskie i Stare Miasto dotrzeć do XIX-wiecznego centrum miasta. Uczestnicy przejazdu poznają świadków burzliwych dziejów Poznania. Podczas wycieczki będzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpiecznego, zgodnego z przepisami poruszania się rowerem w ruchu ulicznym.

Informacje praktyczne:

15 września 2018, godz. 17.00

start: plac przed Śluzą Katedralną

bezpłatne wejściówki do odebrania na godzinę przed wycieczką w punkcie informacji w Śluzie Katedralnej

Harmonogram wycieczek może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora.

Brama Poznania Ichot

Brama Poznania - nowy kierunek zwiedzania Brama Poznania, czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, to instytucja, która odwołując się do ponad tysiącletniej historii poznańskiej Wyspy Katedralnej odkrywa przed zwiedzającymi miejsce narodzin polskiej państwowości. Stanowi ona przykład …

Ostrów Tumski
Poznań