TOP 5 książek na Dzień Przedszkolaka!

niedziela 19.09.2021 do poniedziałek 27.09.2021

Książki o przedszkolu dla dzieci

Wrzesień to miesiąc nowych przygód i wyzwań. Czas wybrać się wreszcie do przedszkola! To niezwykłe miejsce, w którym spotkasz wiele koleżanek i kolegów, a przede wszystkim miło spędzisz czas. Chcesz się dowiedzieć o tym miejscu czegoś więcej? Zajrzyj zatem do książek, które krok po kroku wprowadzą Cię do przedszkolnego świata.

Ciekawy Świat. Przedszkole – w tym kolorowym zeszycie znajdziesz mnóstwo ćwiczeń i zabaw, które pomogą Ci przygotować się do tej niesamowitej wyprawy!

książki dla przedszkolaka ciekawy świat przedszkole

Poznasz nie tylko budynek przedszkola, ale także miłe panie, które tam pracują oraz zajęcia, jakie na Ciebie czekają. Każdy przedszkolak należy do wybranej grupy – Motylków, Kaczuszek, Biedronek, Grzybków bądź Chmurek. Ciekawe, do której Ty dołączysz, bez względu jednak na nazwę, wszędzie będziesz się wspaniale bawić. W książce „Ciekawy Świat. Przedszkole” znajdziesz mnóstwo zabaw i zadań, które przybliżą Ci przedszkolny świat. Czekają na Ciebie  labirynty, łączenie kropek, zakreślanie, przyklejanie naklejek i wiele innych aktywności, dzięki którym poznasz przedszkolne zajęcia i zwyczaje.

Dzięki książce W przedszkolu jest fajnie autorstwa Anny Korycińskiej z ilustracjami Małgorzaty Detner, szybko przekonasz się, że przedszkole to miejsce bezpieczne i przyjazne dla każdego malucha.

Szczególnie, kiedy poznasz Łucję, Mikołaja, Klarę, Alę, Szymona, Anielkę czy Dominika– on też idzie pierwszy raz do przedszkola. Czasem możesz zatęsknić za mamą, może Ci być smutno, ale wtedy inne przedszkolaki, miłe wychowawczynie albo Twój ukochany Miś szybko poprawią Ci humor. Jednego dnia będziecie malować piękne rysunki, innego potańczycie do muzyki wygrywanej na fortepianie, a kiedy z drzew pospadają kasztany, ulepicie z plasteliny wygodne domki dla kasztanowych ludzików. Po zabawie można też pomóc Pani podlać kwiatki albo rozłożyć talerze do zupy– dzięki temu nauczysz się, jak pomóc mamie w domu. Oprócz zwykłych dni co pewien czas w przedszkolu organizuje się niezwykłe wydarzenia – przed Bożym Narodzeniem z wizytą wpaść może Mikołaj, na Dzień Babci i Dziadka maluchy przygotują radosne przedstawienie, zaś w karnawale odbędzie się niesamowity Bal Przebierańców, podczas którego pojawi się wiele księżniczek, rycerzy, czarodziejów, mówiących zwierzaków, piratek i z pewnością przynajmniej jeden ninja.

W przedszkolu jest fajnie książki o przedszkolu

 

Jeśli jednak jesteś nieco starszy/a i należysz do grupy średniaków lub starszaków, znasz już przedszkole doskonale.

Mogą Cię zatem zaciekawić przygody Toli, które zostały opisane w zbiorze opowiadań Tola w przedszkolu autorstwa Anny Włodarkiewicz z ilustracjami Oli Krzanowskiej.

Po powrocie z wakacji wszyscy chcą opowiedzieć o swoich przygodach i miejscach, które zwiedzili, każdy przedszkolak trochę urósł, a niektórzy stracili nawet pierwsze zęby. W przedszkolu nigdy nie jest nudno, zawsze się dzieje coś ciekawego – może się nawet zdarzyć, że czyjaś mama zostanie na chwilę przedszkolakiem. Starszaki zapominają jak to jest być maluchem i nie chcieć rozstać się z rodzicami. Mogą jednak, trochę jak starsze rodzeństwo, pomóc młodszym kolegom oswoić się z nowym miejscem i łatwiej poradzić sobie z tęsknotą za domem. A może Twój brat albo siostra zaczną chodzić z Tobą w tym roku do przedszkola? Wtedy to Ty zostaniesz ich przewodnikiem.

jakie książki o przedszkolu

Jedną z największych przygód może stać się jednak przeprowadzka – wtedy zmieni się nie tylko dom czy mieszkanie, ale czasem również przedszkole.

To trochę tak jakby pójść do przedszkola od nowa, bo chociaż już wiesz jak wygląda dzień i co można tam robić, zmieniają się panie wychowawczynie oraz dzieci w grupie. Świetnie wie o tym Staś Pętelka, jego historię znajdziesz w książce Najlepszy przyjaciel. Chłopiec na początku czuje się niepewnie, powoli oswaja się z nieznanym otoczeniem, na szczęście szybko poznaje nowego kolegę, Ignasia, który także jest pierwszy raz w Muchomorkach. Chociaż nowe przedszkole jest inne, niektóre rzeczy okazują się całkiem fajne – magiczna furtka, bohaterski Pan Jacek, konserwator, kolorowe szarfy na rytmice czy najlepsze racuchy z jabłkami. I do tego wszystkiego nowy przyjaciel. A jutro czeka Cię kolejny wspaniały dzień w przedszkolu.

staś pętelk książki dla przedszkolaków

Idziesz pierwszy raz do przedszkola i obawiasz się rozłąki z rodzicami? Koniecznie poznaj historię Tosi z książki Miłość Corrinne Averiss z ilustracjami Kirsti Beautyman.

Tosia to mała dziewczynka, która właśnie rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem i bardzo obawia się rozstania z mamą i tatą. Jak się okazuje zupełnie niepotrzebnie, ponieważ łącząca ich miłość sięga znacznie dalej niż jej się wydawało. Miłość jest przecież jak niewidzialny sznurek, który łączy każdego, kogo kochamy – bez względu na odległość. Historia Tosi w piękny sposób pokaże Ci więzi, które łączą nas z bliskimi osobami. Więzi, które wcale nie tak łatwo przerwać! Nie straszne będzie Ci już samodzielne zostanie w przedszkolu wraz z rówieśnikami i wychowawczynią.Miłość książka dla przedszkolaków

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie