Tężnia Solankowa w Wieliczce. Zapraszamy na wiosenne spacery i inhalacje!

Kopalnia Soli Wieliczka, Tężnia Solankowa mapa

sobota 16.04.2022 do wtorek 31.05.2022

Tężnia Solankowa w Wieliczce. Zapraszamy na wiosenne spacery i inhalacje!

Zapraszamy na rodzinne spacery do Tężni Solankowej w Wieliczce. Wizyta w tężni to świetna okazja do polepszenia stanu zdrowia. Powstający w tężni naturalny solny aerozol podobny jest do tego znad brzegu morza. Dzięki swoim zdrowotnym właściwościom, wspiera leczenie wybranych chorób dróg oddechowych o charakterze nawracających i przewlekłym (np. przewlekły nieżyt nosa czy przewlekłe zapalenie oskrzeli).

Pobyt w tężni zalecany jest zarówno dorosłym jak i dzieciom. Wizyta w tężni może przynieść ulgę maluchom zmagającym się z częstymi infekcjami dróg oddechowych. Dodatkowo dzieciom do 4 roku życia przysługuje bezpłatny wstęp do tężni. Po parterowej części obiektu możesz poruszać się wygodnie z wózkiem dziecięcym.

Zaplanuj wizytę w wielickiej tężni z całą rodziną. Spędźcie aktywnie czas w zdrowym mikroklimacie.

Warto wiedzieć, że w Tężni Solankowej w Wieliczce płynie naturalna wielicka solanka. Pod koniec 2013 roku słona woda pochodząca z  podziemnych wypływów otrzymała świadectwo leczniczej wody mineralnej ze wskazaniem do użycia m.in. w inhalacjach. Solanka ulega zagęszczeniu, gdy spływa po tarninie i rozbija się o jej gałązki – częściowo paruje i nasyca powietrze wokół tężni solnym aerozolem. Wielicka solanka odznacza się szczególnymi walorami zdrowotnymi, ponieważ jej cząsteczki mają znaczną zdolność penetracji poprzez błony śluzowe układu oddechowego oraz skórę.

Cennik oraz godziny otwarcia Tężni Solankowej w Wieliczce możesz sprawdzić na stronie www.kopalnia.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Tężnia Solankowa w Wieliczce. Zapraszamy na wiosenne spacery i inhalacje!

Kopalnia Soli Wieliczka

Kopalnia Soli w Wieliczce należy do najciekawszych i najbardziej znanych obiektów turystycznych w Polsce. Każdego roku ponad milion turystów z całego świata przybywa tu, aby podziwiać niezwykły podziemny świat tworzony na przestrzeni wieków przez naturę i …

Więcej

Adres:

ul. Daniłowicza 10, 32-020 Wieliczka


Kontakt:

(12) 278 73 66
informacja@kopalnia.pl
https://bit.ly/3B7ZF5u
facebook