TERRA. Jak dobrze znasz świat? Imprezowo-familijna gra planszowa

poniedziałek 13.09.2021 do niedziela 19.09.2021

TERRA. Jak dobrze znasz świat? Imprezowo-familijna gra planszowa

Sprawdź, jak dobrze znasz świat z bestsellerową grą planszową!

„TERRA. Jak dobrze znasz świat?” to imprezowo-familijna gra, która już zdobyła serca polskich graczy. 8 września br., za sprawą wydawnictwa Egmont, wróci na polski rynek w nowej szacie graficznej i ze zaktualizowanymi zadaniami. „TERRA” to idealna gra na spotkanie z rodziną i przyjaciółmi. Ma proste reguły, zapewnia emocjonującą rozrywkę i dostarcza mnóstwo ciekawych informacji.

Ile metrów długości ma most Golden Gate Bridge? W którym mieście na Ziemi żyje najwięcej mieszkańców? Jak daleko w niebo sięga najwyższa wieża kościelna na świecie i jaką głębokość ma najgłębsze jezioro? Między innymi takie pytania oraz wiele innych, o wszystko co składa się na różnorodność naszej planety, zadadzą sobie gracze „TERRY”. Na kartach gry zebrano 900 zaskakujących zadań, umożliwiających rozegranie kilkudziesięciu partii bez powtórki. Podczas rozgrywki można poczuć się jak na prawdziwej wyprawie badawczej i podczas dobrej zabawy wiele się nauczyć.

W grze czekają różne niespodzianki, trudne zagadki, nieoczekiwane fakty oraz zadziwiające informacje. Z uwagi na to, że nie sposób spamiętać wielkości wszystkich cudów natury, położenia zatopionych skarbów, rekordów ze świata roślin czy parametrów arcydzieł architektury, punkty w grze można zdobyć także za przybliżone odpowiedzi. Gracze mają wiele możliwości, by je otrzymać. Nie muszą znać poprawnej odpowiedzi, ale mogą ją oszacować. Warto przy tym obserwować, jak obstawiają inni gracze i uważać, aby nie ryzykować za bardzo, bo można stracić wcześniej zdobyte punkty!

Gracze co rundę wskazują różne obszary na planszy i oszacowują wartości związane z tematami kart „TERRY”. Po kolei stawiają swoje znaczniki na mapie świata oraz na odpowiednich skalach. Na koniec rundy otrzymują punkty za prawidłowe lub niemal prawidłowe odpowiedzi i tracą znaczniki za zupełnie błędne. Wygrywa ten, kto na koniec gry zdobędzie najwięcej punktów. Karty „TERRY” mają cztery poziomy trudności: dla spacerowiczów, dla włóczykijów, dla obieżyświatów i dla odkrywców, dzięki czemu można dostosować grę do poziomu i umiejętności graczy.

Autorem gry jest niemiecki twórca i wydawca gier planszowych – Friedemann Friese. „TERRA” przeznaczona jest dla 2-6 graczy powyżej 10 roku życia. Elementy gry to plansza, 150 kart czterech poziomach trudności, 1 pudełko na karty oraz 36 kilkukolorowych znaczników. Rozgrywka trwa ok 45 minut, a cena gry to 129,99 złotych. „TERRĘ można kupić w księgarni www.egmont.pl oraz w internetowych i stacjonarnych punktach sprzedaży gier na terenie całego kraju.

TERRA. Jak dobrze znasz świat?
Autor: Friedemann Friese
Ilustracje: kinetic
Design: Sabine Kondirolii, HUCH!
Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer
EAN: 5903707560134
Format: 290x290x70
Cena: 129,99 zł
Grupa docelowa: +10 lat
Liczba graczy: 2-6 osób
Czas rozgrywki: 45 minut

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Instrukcja (video):

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Logo wydawnictwo egmont

Wydawnictwo Egmont Polska

Egmont Polska jest częścią wiodącej skandynawskiej grupy medialnej, powszechnie znanej i wielokrotnie nagradzanej za swą działalność w zakresie filmu, telewizji, streamingu i kina, a także gier, handlu elektronicznego i usług marketingowych dla platform edukacyjnych, czasopism …

Więcej

Adres:

ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa


Kontakt:

48 22 838 41 00
poczta@egmont.pl
http://www.egmont.pl
facebook
instagram

ZOBACZ TAKŻE:gry planszowezabawa