Teraz Lato! Dla dzieci w Galerii Kazimierz!

sobota 02.07.2016 do niedziela 03.07.2016

Lato dla dzieci w Galerii Kazimierz

Tegoroczne lato w Galerii Kazimierz zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. W ramach wydarzenia TERAZ LATO! dzieciom czas umilać będą bezpłatne wydarzenia – spektakle, warsztaty plastyczne oraz teatralne.

Już w najbliższą niedzielę na scenie pod Galerią Kazimierz odbędzie się spektakl „Trąba Słona Salomona” przygotowany przez Dom Kultury Podgórze. Dzieci poznają dwóch przyjaciół – słonia Salomona i małpi Bill Bill. Pełna humoru i zwrotów akcji historia przeniesie najmłodszych do afrykańskiej krainy i razem z bohaterami przeżyją niezwykłe przygody.

W poniedziałek zaś, młodzi fani teatru będą mogli przejść drogę od widza do aktora, uczestnicząc w warsztatach teatralnych dla dzieci prowadzonych przez aktorów Teatru Groteska. Poprzez improwizacje i zabawy teatralne z lalkami, dzieci odkryją możliwości własnej wyobraźni i ciała. Będzie to doskonała okazja dla młodych widzów do poszerzenia zainteresowań i wzmacniania kreatywności.

Każda środa lata również przewidziana została dla najmłodszych. Tego dnia odbywać się będą warsztaty kreatywne dla dzieci. 6 lipca najmłodsi uczestniczyć będą w zajęciach malowania na szkle. Jak proste szklane przedmioty przemienić w zaczarowane witrażyki czy też na czym polega szronienie szkła, to wszystko i jeszcze więcej podczas TERAZ LATO!

„Każdego tygodnia zapraszamy dzieci i rodziców do uczestnictwa w organizowanych przez nas wydarzeniach. W ramach kampanii „Teraz Lato” w Galerii Kazimierz,  przygotowaliśmy mnóstwo artystycznych i rozrywkowych inicjatyw. Tego lata w Galerii dzieci będą mogły wziąć udział w spektaklach teatralnych zarówno, jako widz, jak i aktor, czy też uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach kreatywnych. Nie zapomnieliśmy również i o dorosłych dla których to przewidzieliśmy liczne atrakcje w postaci koncertów , teatru letniego czy wspólnych ćwiczeń na świeżym powietrzu.” – zaprasza Aleksandra Godlewska, marketing manager Galerii Kazimierz.

Cykl „Teraz lato” w Galerii Kazimierz startuje już od soboty 2 lipca spektaklem „Peregrinus” w wykonaniu aktorów Teatru KTO. Kolejne wakacyjne dni będą bogate m.in. w warsztaty malowania na szkle, koncercie orkiestry dętej oraz kolejnych spektakli artystów krakowskich scen. Pełen harmonogram dostępny jest na stronie Galerii Kazimierz oraz na Facebooku.

  TERAZ LATO w Galerii Kazimierz – harmonogram I tygodnia

02 lipca 2016 godz. 15:00 spektakl „PEREGRINUS” reż. Jerzy Zoń, TEATR KTO. Lokalizacja: spektakl odbywa się w przestrzeni Galerii Kazimierz oraz na placu przed galerią.

Opis spektaklu: Spektakl pokazuje jeden dzień z życia człowieka XXI wieku. Współczesny Everyman, którego życie „zawieszone” jest pomiędzy Domem a Pracą w korporacji „drogę przez życie” identyfikuje z „drogą do pracy”. Peregrynacja w poszukiwaniu sensu jawi się jako mozół dnia powszedniego, odarty z duchowości, miłości i piękna.
Świat Peregrinusa, to cywilizacja „cyfrowa” – smutna, przerażająca i groteskowa, z dominującą religią – konsumpcją.

03 lipca 2016 godz. 16:00 spektakl dla dzieci „TRĄBA SŁONIA SALOMONA”, Dom Kultury Podgórze. Lokalizacja: scena zlokalizowana przed Galerią Kazimierz od ulic Daszyńskiego i Podgórskiej.

Opis spektaklu: Historia dwóch przyjaciół, słonia Salomona i małpki Bili Bili, którzy po wielkiej kłótni postanawiają zastawić na siebie pułapkę. Czy ich przyjaźń przetrwa tę próbę? Czy pomoże im w tym mądra papuga Chrapula wraz z motylem i gąsienicą Bulwinką? Podczas spektaklu dzieci przeniosą się dzięki kolorowym kostiumom i wspaniałej muzyce do afrykańskiej krainy i razem z jego bohaterami przeżyją niezwykłe przygody. Spektakl zawiera elementy teatru żywego aktora i teatru kukiełkowo-lalkowego. Dzieci występują na scenie i uczestniczą w historii, co pozwala im nie tylko wczuć się w widowisko, ale również poznać specyfikę pracy w teatrze. Po przedstawieniu zapraszamy do zwiedzenia kulis.

04 lipca 2016 godz. 14:00 warsztaty teatralne dla dzieci „Zwariowany świat Teatru lalek”, TEATR GROTESKA. Lokalizacja: poziomi 0, w okolicy salonu MANGO.

Opis warsztatów: Jeśli choć przez chwilę chciałbyś stać się zupełnie kimś innym zapraszamy na niebanalne i trochę zwariowane warsztaty teatralne. Jak wybrać się w podróż tratwą, choć w pobliżu nie ma rzeki? Jak malować płot, jeśli… nie istnieje nawet w rzeczywistości? Jak się skradać przez ciemne pieczary, kiedy nie dostrzegamy ścian? Poprzez improwizacje i zabawy teatralne z lalkami i bez odkrywamy możliwości naszej wyobraźni i ciała. Zamieniamy ręce w skrzydła, stopy w łapy dinozaura i ruszamy! Podczas warsztatów prowadzonych przez aktorów Teatru Groteska dzieci będą wcielać się w bajkowe postacie, poznają tajemnice animacji lalek i tajniki sztuki teatralnej. Ideą działań warsztatowych jest zintegrowany rozwój dziecka poprzez kontakt ze sztuką teatralną. To znakomita okazja dla młodych widzów do poszerzania zainteresowań i wzmacniania kreatywności. Warsztaty przewidziane dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat

06 lipca 2016 godz. 14:00 warsztaty dla dzieci „Na szkle malowane”, Dom Kultury Podgórze. Lokalizacja: poziomi 0, w okolicy salonu MANGO.

Opis warsztatów: Warsztaty malowania na szkle dla najmłodszych . Dowiesz się  jak proste szklane przedmioty przemienić w zaczarowane witrażyki . Dodatkowo dowiesz się na czym polega szronienie szkła. A wszystkie przedmioty , które zostały wyczarowane  będziecie  mogli zabrać ze sobą.

07 lipca 2016 godz.19:00 czwartobieg ze Sklepem Biegowym. Link do sklepu: https://www.facebook.com/Sklep-Biegowy-Krak%C3%B3w-663949820400820/home

08 lipca 2016 godz.18:00 KONCERT plenerowy. Orkiestra dęta w regionalnych strojach z przebojowym repertuarem. Lokalizacja: scena zlokalizowana przed Galerią Kazimierz od ulic Daszyńskiego i Podgórskiej.

09 lipca 2016 godz.18:00 spektakl baletowo-pantomimiczny  „Tańce i zabawy w czasach Średniowiecza”, Balet Dworski „Cracovia Danza”. Lokalizacja: spektakl odbywa się w przestrzeni Galerii Kazimierz oraz na placu przed galerią.

Opis warsztatów: Spektakl zabiera widzów w podróż poprzez Wieki Średnie, na różne dwory Europy, gdzie kwitnie poezja trubadurów, elegancja dam, dworska miłość rycerzy. Poprzez poszczególne sceny – obrazy umieszczone w majowych ogrodach, publiczność poznaje dawne zabawy, obyczaje i dworskie tańce.  Fascynujące historie i postaci czasów Średniowiecza wprowadzają nas w niezwykły i baśniowy świat, w którym przenikają się kultury Zachodu i Orientu.

10 lipca 2016 godz. 16:00 spektakl dla dzieci „”ŚWIAT KSIECIA ALBINKACZYLI PLANETA ZAGADEK”, Dom Kultury Podgórze. Lokalizacja: scena zlokalizowana przed Galerią Kazimierz od ulic Daszyńskiego i Podgórskiej.

Opis spektaklu: Królewska rodzina zamieszkuje odległą gwiazdę Bibu. Historia skupia się na dwojgu młodych bohaterów: księżniczce Balbince i księciu Albinku. Między rodzeństwem nie układa się najlepiej – przynajmniej do momentu, w którym nie wyruszą w daleką podróż i nie spotkają całej plejady niezwykłych postaci: Pana Żarta, Geografa Mapwielkiego i Bankiera Wielkichliczb. Czy rodzeństwu uda się rozwiązać wielką zagadkę, a jednocześnie znaleźć wspólny język? Świat Księcia Albinka, czyli Planeta Zagadek to wspaniałe widowisko, które pozwoli dzieciom przenieść się na moment w kosmos, a ponadto z łatwością rozpoznać się w małych bohaterach spektaklu. Dzieci będą miały również możliwość współuczestniczenia w rozwoju akcji i poznania kulisów pracy aktora.

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także