Teatralne Rewolucje – warsztaty

Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3 mapa

sobota 11.07.2020 do niedziela 12.07.2020

10

Teatralne Rewolucje - warsztaty

Na ostatnich warsztatach uczestnicy zgłębiali historię teatru antycznego. Wyruszyli w podróż do starożytnej Grecji i Rzymu. Poprzez różnego rodzaju działania edukacyjno-ruchowe oraz plastyczne mieli możliwość stworzenia autorskich makiet greckiego i rzymskiego amfiteatru, poznali rodzaje starożytnych widowisk oraz  tajniki gry rzymskiego mima, wykonali również charakterystyczne elementy składające na strój i wygląd greckiego aktora.

Podczas lipcowych warsztatów uczestnicy już na dobre rozgoszczą się w średniowieczu. Odwołując się do tradycji średniowiecznych widowisk religijnych i świeckich, będą kontynuowali przygotowania do prezentacji współczesnego misterium. Jeżeli pogoda pozwoli, to uczestnicy zaprezentują efekty swojej pracy na placu kościelnym.

data: 11-12 lipca 2020 (sobota, niedziela)

godzina: 11:00-13:00

miejsce: sala warsztatowa Fabryki Sztuki

wiek uczestników: dzieci w wieku 7-12 lat

czas trwania: 2 x 120 minut

prowadzenie: Wiktor Moraczewski (Teatr CHOREA)

koszt: 10 zł za dziecko, za pojedynczy dzień warsztatowy

Uwaga! Zapisy dotyczą udziału w dwóch dniach warsztatowych – 11-12 lipca 2020.

WAŻNE INFORMACJE:

Lipcowe Twórcze Warsztaty- odbywają się w Fabryce Sztuki- koszt udziału w warsztatach rodzinnych i warsztatach dla dzieci wynosi 10 zł za dziecko, za pojedynczy warsztat, lub dzień warsztatowy;- na warsztaty konieczna jest rezerwacja miejsc- udział w warsztatach wiąże się z przestrzeganiem poniższego regulaminu i wypełnieniem formularza.

Regulamin uczestniczenia w zajęciach na terenie Fabryki Sztuki:1. W działaniach mogą uczestniczyć tylko osoby zdrowe;2. Każdorazowo przed przybyciem uczestnika do FS należy zmierzyć temperaturę. Jeżeli jest ona wyższa niż 36,90 C – uczestnik musi zostać w domu;3. Wszystkie działania odbywają się w przestrzeniach dostosowanych i zgodnie z przyjętymi zachowaniami sanitarnymi;4. Ilość uczestników biorących udział w działaniu uzależniona jest od przestrzeni w której jest realizowana – dozwolona ilość osób na m2;5. Każdy uczestnik działań może w nich uczestniczyć na własną odpowiedzialność i po akceptacji niniejszych zasad zachowań sanitarnych;6. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w działaniach tylko po pisemnej akceptacji opiekuna prawnego niniejszych zasad zachowań sanitarnych;7. Uczestnik zajęć ruchowych ćwiczy tylko z własnymi przyborami, przedmiotami (np. karimata);8. Przybory wykorzystywane podczas zajęć są dokładnie czyszczone lub dezynfekowane.9. W jednej ławce/ stoliku siedzi jeden uczestnik, a odległości między ławkami/stolikami wynoszą min. 1,5m;10. W zajęciach grupowych/ zespołowych odległość między uczestnikami wynosi min. 2 m;11. Należy zapewnić taką organizację pracy i koordynację, która utrudni stykanie się ze sobą poszczególnych grup uczestników;12. Uczestnicy, którzy przychodzą na działania, muszą przed wejściem do budynku zdjąć maseczkę i schować ją w plecaku. Na zajęciach mogą używać tylko nowych, czystych maseczek;13. Osoby nieprzestrzegające postanowień niniejszych Zasad będą wykluczone z działania w którym uczestniczą;

System rezerwacji miejsc na te warsztaty prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-18:00, mailowo: warsztaty@fabrykasztuki.orgNie prowadzimy zapisów w weekendy (soboty i niedziele).

W mailu prosimy podać tytuł warsztatu, datę warsztatu i dane uczestników:- w przypadku warsztatów rodzinnych i warsztatów dla dzieci: imię, nazwisko i wiek dziecka oraz imię i nazwisko opiekuna;- w przypadku warsztatów dla młodzieży i dorosłych: imię, nazwisko i wiek uczestnika.

Wszelkie zapytania dotyczące Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki w Łodzi prosimy kierować na adres: warsztaty@fabrykasztuki.org.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miasta Łodzi.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Fabryka sztuki logo black

Fabryka Sztuki

Fabryka Sztuki w Łodzi to miejska instytucja kultury usytuowana na terenie XIX wiecznych fabryk na Księżym Młynie. Powołana została w 2007 roku jako wspólna inicjatywa Fundacji Łódź Art Center, Stowarzyszenia Teatralnego Chorea i Urzędu Miasta …

Więcej

Adres:

Tymienieckiego 3,
90-365 Łódź


Kontakt:

42 646 88 65
info@fabrykasztuki.org
http://www.fabrykasztuki.org
facebook