Teatralne Diabelskie Figle online

Online

piątek 25.12.2020 do sobota 23.01.2021

Teatralne Diabelskie Figle online

Zespół Teatru Miejskiego w Gliwicach, stęskniony już bardzo za swoimi młodszymi i starszymi widzami, postanowił nie rozstawać się z Wami na święta i przygotował worek teatralnych prezentów –  niespodzianek (wciąż oczywiście w wersji online).

Link do wydarzenia: https://teatr.gliwice.pl/wydarzenie/diabelskie-figle/

Pierwszego dnia Świąt…

…zapraszamy przez ekrany całe rodziny do obejrzenia naszych Diabelskich Figli. To czytanie performatywne sztuki dla dzieci autorstwa Ewy Laue, w tłumaczeniu i z piosenkami Jana Wilkowskiego. Na ekranie zobaczą Państwo przede wszystkim aktorów tak zwanej Dużej Sceny, którzy zazwyczaj prezentują się Wam w nieco poważniejszym repertuarze.

Sztuka Diabelskie Figle to zabawna opowieść, której akcja toczy się trochę w niebie, trochę w piekle, a jeszcze trochę na ziemi. Anioły z Mikołajem zajęci są przygotowywaniem i pakowaniem prezentów, a Diabły, jak to diabły robią wszystko, żeby nadchodzące Święta zepsuć. Jak wiadomo, żeby Święta mogły się rozpocząć, musi pojawić się na niebie Pierwsza Gwiazdka.

Wśród anielsko – diabelskich kłótni i przepychanek dzieje się rzecz straszna – Pierwsza Gwiazdka spada na ziemię i ślad po niej znika. Anioły postanawiają ratować Święta i schodzą na ziemię, żeby odnaleźć Gwiazdkę. Oczywiście Diabły nieustannie depczą im po piętach i stają na rogach i ogonach, żeby ta ekspedycja się nie powiodła. Psotom, figlom i wzajemnemu podstawianiu sobie nogi nie ma końca. Ta pełna humoru, lekka i przekorna opowieść pełna jest dźwięków i piosenek przygotowanych do tej bajki przez kompozytora Łukasza Damrycha. Skrzydlate i rogate stado reżyseruje Jerzy Jan Połoński. Całość uchwycili w filmowe kadry i misternie zmontowali panowie ze składu Filminati – Bartosz Dziuba i Tomek Wypych.

Komu rogi? Komu aureola?

Na pewno zastanawiacie się komu tym razem przyprawiliśmy rogi a kto, w awansie, dostał anielską aureolę? A oto aktorski skład:

W anioły wcielili się Michał Wolny, Mariusz Galilejczyk i Maciej Piasny. Role diabłów przejęły nasze niezawodne aktorki Aleksandra Maj i Karolina Olga Burek. Zacne miejsce Świętego Mikołaja zajął nie kto inny jak Łukasz Kucharzewski. Pomocnikiem Mikołaja i specjalistą od przygotowywania i pakowania prezentów jest Majster – Błażej Wójcik. Jest jeszcze Miś (Cezary Jabłoński). Ale co ma Miś do świątecznej bajki? Sprawdźcie sami!

Spektakl dostępny będzie na naszej stronie internetowej i kanale Youtube, nieodpłatnie i bez logowania już 25 grudnia 2020r.

Świętujcie i figlujcie z Teatrem Miejskim w Gliwicach.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr Miejski w Gliwicach

Teatr Miejski w Gliwicach

Teatr Miejski w Gliwicach, oprócz spektakli dla dorosłych, od kilku sezonów tworzy linię repertuarową skierowaną do młodego widza. Obecnie w ofercie Teatru znajduję się ponad 10 tytułów dla dzieci, a cały czas pojawiają się nowe …

Więcej

Adres:

ul. Nowy Świat 55-57
44-100 Gliwice


Kontakt:

32 230 49 68 / 32 231 80 38
bow@teatr.gliwice.pl
http://www.teatr.gliwice.pl
facebook

Wiosenne kurtki 5.10.15

ZOBACZ TAKŻE:teatr