Teatr w walizce

sobota 12.11.2011

Teatr w walizce

12 listopada o 16.30 w Sulejówku odbędą się zajęcia łączące elementy spektaklu lalkowego i interaktywnych warsztatów, które przedstawią pojęcie niepodległości w sposób ciekawy i zrozumiały dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Pies mówił. Wilk słuchał uszami, gębą, nosem, a głód coraz bardziej ściskał mu żołądek. I już, już chciał ruszyć w drogę za psem, lecz wtem patrzy…
– A cóż to takiego?
– Gdzie?
– Ot tu na karku.
– To ślad po obroży, którą na noc mi kładą, bym lepiej pilnował.
– Nie biegasz swobodnie, gdzie tylko zapragniesz?
– Nie zawsze, ale jakie to ma znaczenie?
– Olbrzymie! Lepszy w wolności kąsek lada jaki niźli w niewoli przysmaki.

Fragment adaptacji bajki "Pies i wilk" Jeana La Fontaine′a

Zajęcia są przygotowane w formie "teatru w walizce", a mali widzowie są czynnie angażowani w przebieg spektaklu oraz towarzyszących mu warsztatów. Osią spotkania jest adaptacja bajki o psie i wilku autorstwa Jeana de La Fontaine′a, przeniesiona na grunt literatury polskiej przez Adama Mickiewicza. Pies i wilk, bohaterowie krótkich scenek, pokazują dwie różne postawy wobec wolności, a ich przygody i dialogi wprowadzają dzieci w świat takich pojęć jak wolność, podległość i niepodległość. Lalki, wykonane przez scenografa teatralnego i ożywiane przez aktora, wzbudzają żywe emocje małych widzów, dzięki czemu chętnie angażują się oni w proponowane przez animatora działania warsztatowe.
Projekt realizowany przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego przy wsparciu finansowym Muzeum Historii Polski oraz Miasta Stołecznego Warszawy.

12 listopada, godz. 16.30

Uwaga: ilość miejsc ograniczona! Wcześniejsze zapisy pod telefonem (22) 842 04 25

WSTĘP WOLNY

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
MUZEUM-JÓZEFA-PIŁSUDSKIEGO-W-SULEJÓWKU warsztaty dla dzieci oraz dla rodzin, zabawy, literatura dla dzieci

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Celem Muzeum jest wszechstronne ukazanie bogatej biografii człowieka, patrioty, żołnierza i męża stanu. Upowszechnienie w społeczeństwie, szczególnie w młodym pokoleniu, wyznawanych przez Józefa Piłsudskiego wartości: dumy narodowej i postawy patriotycznej, poświęcenia w pracy i walce, …

Więcej

Adres:

05 - 070 Sulejówek
ul. Oleandrów 5

Biuro:
ul. Dominikańska 25
02-738 Warszawa


Kontakt:

(22) 842 04 25
muzeum@muzeumpilsudski.pl
http://www.muzeumpilsudski.pl