Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Teatr Trzech Generacji. Zapisy!

Centrum Twórczości Dziecka przy ul. Kuźniczej 29a
🗺 mapa
📅 czwartek 25.01.2024 do czwartek 29.02.2024
Teatr Trzech Generacji
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka po raz kolejny organizuje cykl bezpłatnych warsztatów pod nazwą Teatr Trzech Generacji. Zajęcia rozpoczynają się 11.03.2024 i zakończą finałowym pokazem 27.05.2024 r. Ideą przyświecającą twórcom jest walka z wykluczeniem społecznym i stereotypami oraz promowanie dialogu międzypokoleniowego poprzez sztukę. Do udziału zaproszone są tak dzieci i młodzież, jak i dorośli oraz seniorzy.

Warsztaty będą odbywały się w poniedziałki w godz. 17:00-19:00 w siedzibie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka przy ul. Kuźniczej 29a we Wrocławiu.

Zainteresowane osoby mogą zapisać się przez formularz lub pod numerem telefonu 661 136 434.

Zajęcia mają formę warsztatów, podczas których trzy pokolenia – dziadkowie, rodzice i wnuki – rozwijają swoje umiejętności teatralne, wspólnie przygotowując inscenizację. Zwieńczeniem projektu jest wystawienie spektaklu na profesjonalnej scenie Fundacji (dawniej scena Teatru Kalambur).

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Polińska – aktorka, animatorka teatru ruchu i pantomimy. W czasie zajęć uczestnicy bazować będą na metodach wywiedzionych z powyższych rodzajów praktyki teatralnej.

Teatr Trzech Generacji ma być przede wszystkim przestrzenią integracji międzypokoleniowej i wymiany doświadczeń.

„Każda kolejna edycja akcji utwierdza nas w przekonaniu, że na warsztatach międzypokoleniowych stworzyliśmy miejsce, gdzie zarówno dzieci, jak i osoby starsze dobrze się bawią, realizują swoje pasje, rozwijają talenty, a przede wszystkim uczą się od siebie nawzajem” – czytamy na stronie WCTD.

Inicjatywa powstała w ramach Teatru Trzech Generacji pt. „Sztuka zmienia i łączy pokolenia” została wpisana przez Rzecznika Praw Obywatelskich do Złotej Księgi Dobrych Praktyk za zaangażowanie we wspólne przedsięwzięcie zarówno nieznających się osób, należących do różnych pokoleń, jak i całych rodzin wielopokoleniowych.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) w ramach projektu „Laboratorium wrażliwości estetycznej i społecznej”.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent