Teatr Qfer: Szopka Chłopska

„Plama” Gdański Archipelag Kultury Ul. Pilotów 11 mapa

piątek 13.12.2019

Teatr Qfer: Szopka Chłopska

Teatr w Blokowisku (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) oraz Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają do klubu „Plama” Gdański Archipelag Kultury na familijny spektakl w wykonaniu Teatru Qfer. Poczuj z nami klimat dawnych świąt. Wstęp wolny.

Dawnymi czasy, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, kolędnicy wędrowali od chaty do chaty z szopką i lalkami. Wędrowni przebierańcy prezentowali zgromadzonej gawiedzi widowisko opowiadające o narodzinach Jezusa, złym królu Herodzie, a także trzech Królach, pasterzach, Diable, Aniele i Śmierci. Niestety dzisiaj ten piękny obyczaj już prawie zaginął. Właśnie dlatego Teatr Qfer przywołuje go w spektaklu „Szopka Chłopska”.

Dwojgu aktorom partneruje kilkanaście kukiełek. Sceny biblijne i intermedia rozgrywane są na przemian w szopce i przed nią. Z zapałem wiejskich kolędników aktorzy śpiewają liczne kolędy i pastorałki, głosząc światu dobrą nowinę. Zapraszają do wtórowania publiczność.

Język spektaklu ujętego w klamry kolędniczego widowiska jest ubarwiony gwarą, ale całkowicie zrozumiały, akcja jest wartka, a historia rzewna i śmieszna zarazem. Całość rozegrana jest w doskonałym tempie.

Familijny spektakl teatralny: Teatr Qfer „Szopka Chłopska”
13.12.2019 r. (piątek), godz. 18.00
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
logo-gdanski-archipelag-kultury-gak-warsztaty-zajecia-dzieci

GAK - Gdański Archipelag Kultury

Gdański Archipelag Kultury (GAK) powołany został w 1967 roku. Od ponad 45 lat aktywnie wspiera i kreuje działania artystyczne na terenie Trójmiasta. Przez ten okres znacznie zmienił swoje oblicze. Z instytucji mieszczącej się w jednym …

Więcej

Adres:

ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk

Kontakt:

+48 58 306 66 76
sekretariat@gak.gda.pl
http://www.gak.gda.pl/