Teatr Qfer: Baśnie 1001 Nocy

Biblioteka Żabianka (ul. Gospody 3b)
📅 piątek 22.11.2019
Teatr Qfer: Baśnie 1001 Nocy
Scenariusz spektaklu powstał na podstawie dwóch z bardziej znanych opowieści z „Tysiąca i jednej nocy”.

Bohaterem pierwszej jest Alladyn, sympatyczny, biedny młodzian, któremu Czarnoksiężnik nakazał odnalezienie i oddanie mu cudownej lampy, którą zamieszkuje duch spełniający życzenia. Druga opowiada o Alibabie, który pewnego dnia odkrywa tajemnicę bandy zbójów. Poznaje zaklęcie magicznego Sezamu i zdobywa kosztowności.

Od magii baśni ważniejsze jest przesłanie, że to nie bogactwo, ale miłość i uczciwość są najważniejsze, a pazerność nie popłaca.

Teatr Qfer to jedna z pierwszych, profesjonalnych inicjatyw teatralnych działających na terenie Trójmiasta. Współtworzą go Barbara i Grzegorz Gajewscy – małżeństwo aktorów lalkarzy.

„Rozpoczęliśmy działalność w 1996 roku, chcąc mieć wpływ na kształt i formę przedstawień. Jesteśmy przekonani, że udało nam się stworzyć teatr radosny, rozśpiewany i przede wszystkim uczciwy wobec widza. Mocną stroną naszych spektakli jest muzyka. Sami ją komponujemy i dbamy, by warstwa tekstowa i muzyczna przedstawienia tworzyły spójną całość. Wykorzystujemy wszystkie techniki lalkowe. Współpracujemy z plastykami i pracowniami lalkarskimi”. Barbara i Grzegorz Gajewscy.

Projekt realizowany we współpracy z Radą Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia.

Godzina rozpoczęcia: 17:00