Teatr Polski w Bydgoszczy w lutym

środa 06.02.2013 do sobota 23.02.2013

Teatr Polski w Bydgoszczy w lutym

Teatr Polski w Bydgoszczy w lutym zaprasza naszych najmłodszych widzów na dwa przedstawienia: „Pchła Szachrajka” oraz „Opowieści zimowe”.

06.02  Środa            Jan Brzechwa – Pchła Szachrajka  godz. 10:00, 12:00
07.02  Czwartek     Jan Brzechwa – Pchła Szachrajka  godz. 10:00, 12:00

Chcecie bajki? To proste pytanie zadaje kolejnym już pokoleniom dzieci autor wielu utworów dla najmłodszych, wybitny polski poeta Jan Brzechwa. Tak! Chcemy bajki! Naprawdę? Ależ proszę bardzo – oto bajka, której bohaterką jest niezwykła Pchła Szachrajka. Niby malutka, prawie niewidoczna, ale – jak to z pchłami bywa – dokuczliwa, psotna, wszędobylska, piekielnie sprytna i na domiar złego niesłychanie pomysłowa. Barwna opowieść o jej zdumiewających psotach i gałgaństwach to gotowy scenariusz, w którym ważne miejsce zajmuje aktorska improwizacja. Poczucie humoru Małgorzaty Witkowskiej, Pawła Gilewskiego i Marcina Zawodzińskiego połączone z dowcipnymi strofami Brzechwy gwarantuje znakomitą teatralną zabawę. A tak swoją drogą to bardzo ciekawe, w jaki sposób Pchła Szachrajka zdołała niepostrzeżenie wyjeść krem z trzydziestu rurek płacąc tylko za jedną…
    
    
21.02  Czwartek    Opowieści zimowe wg H. Ch. Andersena  godz. 10:00, 12:30
22.02  Piątek          Opowieści zimowe wg H. Ch. Andersena  godz. 10:00, 12:30
23.02  Sobota         Opowieści zimowe wg H. Ch. Andersena  godz. 11:00

Spektakl familijny dla dzieci i rodziców na podstawie trzech wspaniałych baśni Hansa Christiana Andersena: "Królowej śniegu", "Śniegowego bałwana" i "Choinki".
"Opowieści zimowe" to sceniczna baśń o poszukiwaniu siebie, o trudnej do spełnienia misji, o przemijaniu, o podróży przez rozmaite pory roku i niezwykłe krajobrazy. Dla małych i dużych, zbuntowanych i wrażliwych, dla tych, którzy czekają na kolejną zimę, choć tegoroczny śnieg jeszcze nie stopniał, dla marzycieli i fantastów, którzy co jakiś czas szukają pretekstu, by wyruszyć na koniec świata, choćby tylko w wyobraźni. Dla wszystkich, którzy lubią się śmiać, słuchając smutnych opowieści. 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr Polski Bydgoszcz

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki

Teatr Polski w Bydgoszczy jest publicznym teatrem instytucjonalnym. Od września 2014 roku prowadzi go duet Paweł Wodziński/Bartek Frąckowiak. Wraz z grupą kuratorów proponują teatr otwarty na rozmaite dyscypliny, kierunki myślenia, obszary tematyczne.

Więcej

Adres:

al. MICKIEWICZA 2
85-071 BYDGOSZCZ


Kontakt:

052 339 78 12
tp@teatrpolski.pl
http://www.teatrpolski.pl

Teatr Polski w Bydgoszczy w lutym