Weleda
Weleda Baby

Teatr Młodego Widza w NCK. Oceanarium

Nowohuckie Centrum Kultury
🗺 mapa
📅 sobota 10.06.2023 do niedziela 11.06.2023
Teatr Młodego Widza w NCK
Dla swoich najmłodszych widzów Nowohuckie Centrum Kultury przygotowało kilka propozycji podróży w świat teatru. W barwnych bohaterów „Czerwonego kapturka” wcielą się najśmieszniejsze lalki, jakie świat wymyślił – muppety. Zobaczymy też wesołą i bogatą w mądre przesłania opowieść o niesamowitych przygodach skarpetek. 

Bardzo istotną częścią naszej działalności są także spektakle dla najnajów, na które zapraszamy  dzieci już od 6 miesiąca życia! Podczas spektaklu dziecko wraz z opiekunem doświadcza kontaktu z aktorami, lalkami, muzyką, scenografią – to spotkanie dopasowane do potrzeb i zdolności percepcyjnych najmłodszych widzów – wyjaśnia Zbigniew Grzyb, dyrektor NCK.

W najbliższych tygodniach na Scenie NCK zostanie zaprezentowanych kilka opowieści dla najnajów – Co w trawie piszczy – teatr cieni, Cieniowanki – eksperymentalną teatralną zabawę i Oceanarium – zabawę w wodzie.

SPEKTAKLE:

13 maja (sobota), g. 15.30, sala C-3
14 maja (niedziela), g. 11.00 i 12.30
CIENIOWANKI –  Teatr Figurki z Krakowa – minispektakl teatru cieni dla najnajów

W naszym małym laboratorium teatru cieni eksperymentujemy ze światłem, cieniem i naszymi aktorami. Bawimy się w chowanego, rośniemy jak na drożdżach, gramy na nosie i tamburynie. Nasz spektakl jest jak najlepszy na świecie cieniowy plac zabaw! W założeniu jest przeznaczony dla dzieci od 2. do 5. roku życia, ale jest duża szansa, że dorosłym też się spodoba.
bilety: 35 zł

 

10 czerwca (sobota), g. 11.00 i 12.30, sala C3
11 czerwca (niedziela), g. 11.00 i 12.30
OCEANARIUM – Teatr Figurki z Krakowa – spektakl dla najnajów

Cała opowieść zaczyna się zwyczajnie – w piaskownicy. Nic specjalnego – trochę piasku i kolorowe foremki – rybki, konik morski, muszelka. Wystarczy jednak odrobina wyobraźni, a plastikowa muszelka przeniesie nas na piaszczystą plażę, jeszcze trochę – i już wypływamy żaglówką na środek oceanu. A stąd już pół kroku do prawdziwej przygody i do zabaw z ośmiornicami, tańców z meduzami oraz pływania z najprawdziwszą ławicą ryb.
czas trwania: 30 minut
spektakl dla dzieci w wieku 1-3 lat
bilety: 35 zł

206 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent