Teatr Miejski w Gliwicach: Szydełkowa szopka Babci Klary

Teatr Miejski w Gliwicach mapa

wtorek 18.12.2018

5 / 10 zł

Teatr Miejski w Gliwicach: Szydełkowa szopka Babci Klary

Teatr Miejski w Gliwicach zaprasza na familijny wieczór świąteczny. „Szydełkowa szopka Babci Klary” bajka dla dzieci w wieku od lat 2 do 102 w wykonaniu Wędrownego Teatru Małe Mi oraz prowadzone przez rozśpiewaną Parparuszę wspólne muzykowanie wprowadzą nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

„Szydełkowej szopki Babci Klary” to jasełkowe przedstawienie z oryginalnymi lalkami. Aktorzy Teatru Małe Mi przywołują postaci tradycyjnie obecne w szopce. Znana od 2 tysięcy lat historia zostanie zaprezentowana poprzez wykonanych z włóczki bohaterów. Rozpoznamy: Dzieciątko, Marię, Józefa, Trzech Króli, Pasterzy i… duuużo Aniołów.
Wieczór zakończymy wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek prowadzonym przez Parparuszę z Wędrownej Wytwórni Opowieści.

Teatr Małe Mi to wierny tradycji wędrownych opowiadaczy Autorski Teatr Lalek. Prowadząca – Sława Tarkowska jest absolwentką Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej i dyplomowaną bajkoterapeutką. Profesjonalny, uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów oraz ich opiekunów Teatr, bawi i uczy. W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz piękną, bogatą scenografię. Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę graną oraz śpiewaną na żywo. Współpracuje z wybitnymi artystami sztuk wszelakich. Realizuje projekty społeczno-kulturalne.

Parparusza to Katarzyna Jackowska-Enemuo. Jest muzykantką, antropolożką kultury, opowiadaczką historii, wędrownicą, zbieraczką skarbów, a – przede wszystkim – kimś, kto kulturę praktykuje. Bazuje na najróżniejszych formach tradycji i kultury archaicznej – ale wykorzystuję je jako narzędzia do pracy z naszym „dziś”. Interesują ją zwłaszcza te formy sztuki, które umożliwiają prawdziwe spotkanie, komunikację, przekraczanie granic i dialog międzykulturowy.

Partnerem wydarzenia jest Centrum Inicjatyw Społecznych w Gliwicach.
Bilety: 5 zł (dziecko), 10 zł (dorosły) do nabycia w kasach Teatru: ul. Nowy Świat 55-57, ul. Dolnych Wałów 3; tel. 32 230 49 68, 32 232 13 39

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

Nowy Świat 55 - 57
44-100 Gliwice


Kontakt:

503 835 710
askowronek@teatr.gliwice.pl
https://teatr.gliwice.pl/

ZOBACZ TAKŻE:Boże Narodzenieteatr

Zobacz także