Dodaj swoje wydarzenia, zajęcia, atrakcje +

Teatr Miejski w Gliwicach: Magiczny Dzień Dziecka z Malutką Czarownicą

Mała Scena przy ul. Nowy Świat 55-57
📅 sobota 01.06.2019 do niedziela 02.06.2019
🎫 19zł
Teatr Miejski w Gliwicach: Magiczny Dzień Dziecka z Malutką Czarownicą
Teatr Miejski w Gliwicach zaprasza na weekend dobrej zabawy. Gry i ćwiczenia warsztatowe w Dzień Dziecka oraz sceniczne spotkanie z „Malutką Czarownicą” w sobotę i niedzielę.

Magiczny Dzień Dziecka

Spotkanie będzie pełne zabaw związanych ze spektaklem „Malutka Czarownica” w reż. Daniela Arbaczewskiego. Stworzymy księgi dobrych zakręcić, nauczymy się latać na miotłach i zobaczymy pokazy magiczne. Czas start – godzina 15.00, koniec o 18.00. Wstęp bezpłatny.

Magiczna zabawa odbędzie się w wielkim foyer Teatru Miejskiego w Gliwicach.

„Malutka Czarownica” w reżyserii Daniela Arbaczewskiego to adaptacja książki Otfrieda Preusslera o przygodach sympatycznej czarownicy.

Bohaterka zgodnie z magicznymi zasadami jest zbyt młoda, ma dopiero 127 lat, by uczestniczyć w spotkaniach i zabawach doświadczonych wiedźm. Ukarana za nieposłuszeństwo zostaje pozbawiona czarodziejskiej miotły. Od tego momentu przykłada się do dokładniejszego studiowania magicznych sztuczek. Swoje czary ćwiczy na mieszkańcach miasteczka oraz gronie leśnych przyjaciół. Jednocześnie układa plan jak utrzeć nosa pozostałym wiedźmom. Bardzo stara się być zła, robić psikusy, lecz w rezultacie jej czarowanie przynosi więcej dobrego, niż złego.
Spektakl lalkowy z urzekającą scenografią Evy Farkašovej i piosenkami.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Premiera: 13 października 2018 r.
Spektakl dla dzieci w wieku 5+
Tytuł oryginału: „Die kleine Hexe”
Autor: Otfried Preussler
Tłumaczenie: Hanna Ożogowska, Andrzej Ożogowski