Teatr Lubi Dzieci: Chłopiec z Gliwic, Gliwice

Teatr Miejski w Gliwicach, ul. Nowy Świat 55/57 mapa

sobota 03.12.2016 do niedziela 04.12.2016

10 zł

chłopiec z Gliwic

Pełna dowcipnych dialogów i wartkiej akcji historia w teatralny sposób przedstawia prawdziwe wydarzenie z dziejów Gliwic. W 1626 roku duński hrabia Ernest von Mansfeld ze swym protestanckim wojskiem staje pod Gliwicami, żądając poddania miasta. Ma przewagę militarną – lecz czy jest to wystarczający powód, by ulec jego żądaniom? Nie dla gliwiczan! Dzielny szewczyk Przemko i jego pomysłowa towarzyszka Jadwiga nie pozwolą, by wrogowie z uśmiechem na ustach przeszli Białą Bramą i uznali ich rodzinne miasto za swą wojenną zdobycz. Nieprzyjaciół pokonają dzięki sprytowi, niezachwianej wierze w zwycięstwo i… maleńkim przyjaciołom, na których zwykle nikt nie zwraca uwagi.

Forma przedstawienia czerpie z najlepszych teatralnych tradycji: konwencji ludowej, włoskiej komedii dell’arte oraz  błazeńskich popisów średniowiecznych aktorów wędrownych. W spektaklu na nudę nie ma miejsca – sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, a bohaterowie nie mają chwili wytchnienia. Zmuszeni do wymyślania kolejnych forteli, są w nieustannym ruchu, prześcigając się w wysiłkach zmierzających do osiągnięcia celu.

Spektakl dla dzieci od 5 lat
Czas trwania 60 minut bez przerwy

Tekst: Grzegorz Krawczyk

Reżyseria: Ireneusz Maciejewski

Scenografia: Dariusz Panas

Muzyka: Michał Kowalczyk

Obsada: Natalia Dzierżawiec, Mateusz Grabowski, Paulina Moś, Mateusz Trzmiel

Po spektaklu „Chłopiec z Gliwic” mikołajkowe działania animacyjne: spotkanie ze świętym Mikołajem, zabawy pantomimiczne pt. „Moje wymarzone prezenty”, wspólne świąteczne muzykowanie.

3 grudnia, godz. 16.00, Teatr Miejski w Gliwicach

4 grudnia, godz. 14.00, 16.00, Teatr Miejski w Gliwicach

5 grudnia, godz. 9.00, 11.00, Teatr Miejski w Gliwicach

Bilety: 10 zł, 15 zł

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:teatr
 
 

Polecamy