Teatr lalek i warsztaty w Galerii Katowickiej

📅 czwartek 15.10.2015
Teatr lalek i warsztaty w Galerii Katowickiej

Przygotowane przez teatr Bábkové divadlo z Koszyc na Słowacji przedstawienie pt.: „Braciszek Jelonek" rozpocznie się o godzinie 17.00 w czwartek, 15 października br., na poziomie +2 Galerii Katowickiej.

– W przestrzeni PROJEKTU WYŻSZY POZIOM Galerii Katowickiej planujemy różne atrakcje. Po raz pierwszy
w takim miejscu zostanie wystawione przedstawienie teatru lalek. Drewniane postaci przypominające ludowe rzeźby, haftowane kostiumy, muzyka grana na żywo na tradycyjnych instrumentach – spektakl „Braciszek Jelonek" to wydarzenie, w którym warto uczestniczyć całą rodziną – mówi Dawid Prymas, dyrektor ds. marketingu i PR Galerii Katowickiej.

Sztuka w reżyserii Ádama Badina to oparta na motywach baśni Pavla Dobšinského i mająca swoje źródło
w folklorze wschodniej Słowacji historia o Braciszku Jelonku. Do przygotowania inscenizacji wykorzystano elementy folklorystyczne nawiązujące do baśniowej genezy przedstawienia, a do udziału w zrytmizowanych dziecięcych zabawach zapraszani są również widzowie. Radość, muzyka, wspólny śpiew i taniec – wszystko to czeka na widzów „Braciszka Jelonka".

Przedstawienie, które zostanie wystawione w Galerii Katowickiej odbywa się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek „Katowice-Dzieciom". Na pięciu festiwalowych scenach, w dniach 13-17 października zaprezentuje się trzynaście grup teatralnych z Polski, Francji, Grecji, Izraela, Słowacji i Włoch. Festiwal inauguruje obchody 70-lecia powstania Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum".

W bieżącym tygodniu w ramach PROJEKTU WYŻSZY POZIOM, we wtorek, 13 października od godz. 16.00 pracownicy Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Śląskiego prowadzić będą warsztaty pt. „Złoty pociąg do wiedzy językowej", organizowane w ramach uczelnianego Dnia Języków Obcych. W programie warsztatów są m.in. konsultacje dotyczące egzaminów maturalnych na różnych poziomach zaawansowania, prezentacja poświęcona zastosowaniu piosenki w nauczaniu języka obcego w praktyce akademickiej, quizy językowe oraz niespodzianki.

W środę, 14 października o godzinie 16.30 w przestrzeni PROJEKTU WYŻSZY POZIOM odbędzie się drugie spotkanie organizowane przez Muzeum Historii Katowic w ramach cyklu #kurs na sztukę. „Ku antycznym wzorcom" to temat wykładów i warsztatów, które mają na celu przybliżanie wiedzy o malarstwie i innych dziedzinach sztuki.

***
W ramach zainicjowanego w lipcu br. PROJEKTU WYŻSZY POZIOM, Galeria Katowicka wspólnie z partnerami realizuje różnorodne wydarzenia kulturalne, naukowe i artystyczne, dając mieszkańcom regionu możliwość poznania i aktywnego uczestniczenia w najbardziej wartościowych przedsięwzięciach oraz stwarzając możliwości rozwoju na wielu płaszczyznach. Tylko w ciągu wakacji w Galerii Katowickiej zrealizowanych zostało blisko 100 wydarzeń: warsztatów teatralnych i plastycznych, eksperymentów, wykładów, sesji relaksacyjnych, warsztatów z produkcji i aranżacji muzycznej, dni kariery, warsztatów dla prezenterów telewizyjnych i przyszłych dziennikarzy, wernisaży, wystaw międzynarodowych, pokazów i innych.
Więcej szczegółów o PROJEKCIE WYŻSZY POZIOM: http://galeriakatowicka.eu/wyzszy-poziom/