Teatr Kubuś w Internecie

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś" w Kielcach
🗺 mapa
📅 piątek 24.04.2020 do piątek 01.05.2020
Teatr Kubuś w Internecie
Co nowego w @Teatr Kubuś?

KONKURS NA NAJCIEKAWSZY DOMOWY TEATRZYK ROZSTRZYGNIĘTY

Zaraz po tym, gdy teatry zostały zamknięte dla publiczności, TLiA „Kubuś” zaprosił wszystkich rodziców wraz z dziećmi do wzięcia udziału w Konkursie na najciekawszy domowy teatrzyk. Rodzina, która zrobi najciekawsze domowe Kamishibai, przedstawienie teatru cieni, maski lub przedstawienie inną dowolną techniką teatralną, otrzyma bilety na pierwszy spektakl weekendowy Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”, który zostanie wystawiony po otwarciu teatrów.

Przy wyborze przedstawień brana była pod uwagę:

  • radość z zabawy
  • zaangażowanie
  • ciekawy pomysł
  • współpraca

Spośród prac teatr wyróżnił trzy:

  • Hania (lat 7) wraz z mamą Anią przedstawiły w formie teatru papierowego „Przygody Kota w Butach”.
  • Agatka (lat 8) wraz z mamą Dorotą przygotowały spektakl „Zaczarowany las”
  • Nina (lat 5), Milenka (lat 9), Leon (lat 8) wraz z tatą Tomaszem przedstawili w formie teatru cieni serię bajek pt. „Zwierzę Ci się!”.

BASIA TV

BasiaTV jest to internetowy program rozrywkowy skierowany do dzieci. Prowadzi go Basia Niezgódka – dziewczynka, która postanowiła pokonać domową nudę. Odcinki ukazują się od 25 marca, w każdą środę i piątek o godz. 12.00 na FB teatru i YouTube. Do tej pory wyemitowano 9 odcinków. Program będzie liczył 10 odcinków. Ostatni zostanie udostępniony 27 kwietnia.

Wszystkie można znaleźć na stronie: https://www.youtube.com/channel/UChHyo6_E8blxresvg67KqXA

A także na stronie FB Kubuś

Basia Niezgódka to postać wymyślona przez Julię Holewińską, autorkę dramatu „Akademia Pani Beksy”. Poza internetowym programem Basię Niezgódkę można zobaczyć w spektaklu „Akademia Pani Beksy” w reż. Roberta Drobniucha w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. W postać Basi wciela się Anna Domalewska, aktorka TLiA „Kubuś.  Filmiki są „doprawiane” grafikami 2D autorstwa Przemysława Żmiejko.

PEWNEGO RAZU W KAMIENICY…

Cykl filmików „Pewnego razu w kamienicy…” jest nową aktywnością internetową Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” skierowaną do widzów teatru. Raz w tygodniu aktorka Ewa Lubacz będzie przedstawiała teatralnie wymyśloną historię mieszkańców kamienicy przy Bodzentyńskiej. W realizacji historii pomaga jej Pan Zaradny, zaś nad montażem filmiku czuwa Przemysław Żmiejko. Konwencja cyklu jest luźno inspirowana spektaklem „Pod adresem marzeń” (reż. M. Zákostelecký), który jest grany od stycznia 2019 r. w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Więcej informacji na stronie teatru: https://www.teatrkubus.pl/aktualnosci/pewnego-razu-w-kamienicy

Premiera pierwszego odcinka odbyła się 23 kwietnia na FB: https://www.teatrkubus.pl/aktualnosci/pewnego-razu-w-kamienicy

oraz na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=WVpUgCOblb8
Planowana jest realizacja 6 odcinków i jeden specjalny.

708 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent