Teatr Gry i Ludzie w lutym

Teatr Gry i Ludzie, Aleja Niepodległości 2 mapa

sobota 09.02.2019 do niedziela 24.02.2019

20

Opowieści Wagantów w Teatrze Gry i Ludzie

W najbliższą sobotę 9 lutego o godz. 16:00 zapraszamy do Teatru Gry i Ludzie na spektakl pt. „Bajkomat”. Dzień później (niedziela, 10 lutego) w ramach Podwieczorków Teatralnych zagramy „Dobry las”.

Bajkomat – sobota, 09 lutego – 16:00
Dobry Las – niedziela, 10 lutego – 16:00
Opowieści Wagantów – sobota, 16 lutego – 16:00
Niekończąca się historia – gościnnie Teatr Rawa – niedziela, 17 lutego – 16:00
Takie sobie bajeczki – sobota, 23 lutego – 16:00
Koty Trzy – niedziela, 24 lutego – 16:00

„BAJKOMAT”
Bajkomat to bardzo nietypowa maszyna, która daje dzieciom… bajki. Dzięki niej w pewnym szarym i zwyczajnym miasteczku wcale nie jest smutno. Ale niestety któregoś dnia bajkomat się psuje… Czy bohaterowie z pomocą dzieci odnajdą sposób, aby go naprawić?

Na spektakl, pełen dowcipu, muzyki i barw, składają się 2 historie: O niesfornym Jaśku, który dostrzega piękno w deszczowej pogodzie i o królestwie Bałaganu, w którym zaczynają się kłopoty z powodu zaginięcia małego pieska. Wykorzystane tu zostały elementy teatru lalkowego, choć nie są to typowe pacynki, kukiełki oraz gra w żywym
planie. Autorzy spektaklu pragną zachęcić widzów, zarówno dużych jak i małych do twórczej zabawy z bajką, tą dobrze znaną z literatury, jak i tą wymyśloną w jednej chwili, zaklętą w zwykłychprzedmiotach.

Reżyseria: Anna Kandziora
Występują: Anna Kandziora, Justyna Świętojańska, Szymon Strużek
Światło i dźwięk: Beniamin Lediński

„DOBRY LAS”
Dobry las to miejsce magiczne, cudowne. Tutaj wszystkie zwierzęta żyją w zgodzie. Jednak decyzją pewnego Ministra, las ma zostać wycięty, a w jego miejscu ma zostać wybudowany… sklep!

Wszystkich mieszkańców Dobrego lasu czeka tułaczka. Łoś Grzegorz i jeż Michał także wyruszają na poszukiwanie nowego domu. Wpadają na pomysł by się przebrać za… tego wam już nie zdradzimy. Możemy tylko zapewnić, że wszystko dobrze się kończy, a łoś i jeżyk po licznych przygodach znów są u siebie. Może jeszcze tylko taka ciekawostka: jeż Michał nie jest zwyczajnym jeżem – to jest jeż różowy!

Spektakl swoją formą zaprasza wszystkie dzieci do czynnego udziału w nim, a znane i lubiane piosenki stanowią nieodłączną część przedstawienia. Nie zabraknie oczywiście dużej dawki dobrego

Czas trwania: około 48 minut.

Bilet jednoosobowy – 20 złotych
Bilet rodzinny (3+1 gratis) – 60 złotych

Rezerwacji można dokonywać poprzez: e-mail: rezerwacja@gryiludzie.pl
tel. komórkowy: 501 395 069 – codziennie (również SMS)

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
teatr gry i ludzi logo

Teatr Gry i Ludzie

Teatr Gry i Ludzie powstał w 1997 roku. Od początku istnienia w obszarze zainteresowań zespołu znajdował się zarówno teatr uliczny jak i ten realizowany na tradycyjnych deskach scenicznych. Jesteśmy jedynym w województwie teatrem offowym, który …

Więcej

Adres:

al. Niepodległości 2
40-310, Katowice


Kontakt:

501 395 069
teatr@gryiludzie.pl
http://gryiludzie.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:teatr

Zobacz także