Teatr Groteska zaprasza

Teatr Groteska, Skarbowa 2 mapa

piątek 11.01.2019 do niedziela 13.01.2019

Ładne Kwiatki Groteska

W styczniu nie próżnujemy! Grać będziemy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Nie przeszkodzą nam w tym ferie zimowe zaplanowane w tym miesiącu – wręcz przeciwnie.

Sprawdźcie sami !

11:00, 13:30 – Doktor Dolittle

29 – 31 stycznia

9:00, 11:30 – Towarzystwo Pana Brzechwy

5. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy MATERIA PRIMA już w lutym !

Przygotowania trwają w najlepsze, my odliczamy dni do Festiwalu, a wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zakupu biletów.

Na organizowany przez Teatr Groteska 5. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy MATERIA PRIMA, który odbędzie się w dniach 15-23 lutego 2019 roku w Krakowie złożą się najsłynniejsze spektakle i gorące premiery ostatnich miesięcy.  Pokazanych zostanie 12 wybitnych przedstawień wybranych z wielu prestiżowych wydarzeń teatralnych świata. Zaprezentują się teatry z Francji, Szwajcarii, Niemiec, Belgii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Finlandii,  Grecji, Danii, Hiszpanii i Rosji. Wystawione zostaną przedstawienia odkrywcze, w których teatr łączy się z nowym cyrkiem i teatrem tańca, taniec przeplata się z multimediami, a także z teatrem lalek, masek i cieni;  gdzie gra aktorów często przeczy zasadom grawitacji i gdzie wyobraźnia nie ma granic. Przez 9 festiwalowych dni teatr formy opanuje całe miasto. Tej zimy w Krakowie na pewno będzie bardzo gorąco!

– Festiwal pokazuje panujące trendy i tendencje teatru formy na arenie międzynarodowej  jednocześnie stanowiąc kontynuację tradycji polskiego teatru plastycznego, twórczości artystów takich jak Tadeusz Kantor czy Józef Szajna – mówi  Adolf Weltschek, dyrektor Festiwalu MATERIA PRIMA .

Przed nami m.in:

Przejmująca pieśń duszy czyli zjawiskowe flamenco-Patricia Guerrero-„Katedra”

Uścisk sekretnego strachu czyli rewelacyjny spektakl FC Bergman

Miłość i pożądanie… w życiu i na scenie – Marie-Claude Pietragalla w sensacyjnym spektaklu „Spotkanie z Tobą było moim przeznaczeniem”

Requiem. Rozpacz, nadzieja, ukojenie – światowy hit na 5. Festiwalu MATERIA PRIMA w Krakowie

Komplet informacji nt. wszystkich spektakli znaleźć można na stronie internetowej www.materiaprima.pl

Poza spektaklami repertuarowymi zaplanowaliśmy również zajęcia plastyczne oraz warsztaty teatralne, a także spotkania dla nauczycieli:

TEATR DLA WAS – WARSZTATY PLASTYCZNE I TEATRALNE

Chcąc przybliżyć  najmłodszym widzom magię Teatru Formy zapraszamy serdecznie na cykl warsztatów plastycznych i teatralnych, w których można wziąć udział po zakończeniu wybranych niedzielnych spektakli.

Zajęcia plastyczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno najmłodszych uczestników, jak i ich opiekunów.  Podczas spotkań uczestnicy będę mogli popuścić wodze wyobraźni oraz przedstawić nam swoje własne wersje bohaterów spektakli, które właśnie obejrzeli. Pomoc rodzica/opiekuna będzie nieoceniona, a nad wszystkim czuwać będzie Alicja Strzebońska. Warsztaty kończą się zabawą w teatr, a wykonane lalki czy rekwizyty twórcy zabiorą ze sobą do domu.

Warsztaty teatralne prowadzi aktor-przewodnik. Podczas spotkania chcemy przybliżyć naszym widzom świat teatru lalek i masek, jak i historię Groteski. Prowadzący uczy jak animować lalkami, pokazuje teatralne rekwizyty wchodzące w skład wystaw na poszczególnych piętrach Teatru Groteska.

Co nas czeka z styczniu?

KOZIOŁKOWE FIGIELKI – 6 stycznia 14:00
SPOTKANIE Z CZERWONYM KAPTURKIEM – 13 stycznia  14:30
WARSZTATY TEATRALNE – 20 stycznia 14:45
ZWIERZYNIEC DOKTORA DOLITTLE – 27 stycznia  15:00

czas trwania wasztatów: 1 h

koszt: 10 zł/dziecko (uczestnictwo opiekuna w spotkaniu jest bezpłatne)

Maksymalna liczba uczestników – 30 osób. Zapisy prowadzi Biuro Organizacji Widowni oraz kasa biletowa.

CYKL WARSZTATÓW PRZYGOTOWUJĄCY NAUCZYCIELI DO STWORZENIA PRZEDSTAWIENIA Z UDZIAŁEM UCZNIÓW

Zapraszamy również na cykl warsztatów skierowanych do osób, które mają doświadczenie w przygotowywaniu i realizacji małych form teatralnych i tych, które dopiero zaczynają teatralną przygodę. Proponujemy udział w zajęciach umożliwiających praktyczne wykorzystanie różnorodnych technik scenicznych:

12 stycznia 2019 (sobota), g. 10:00-15:00
WARSZTATY Z TWORZENIA SŁUCHOWISKA

Jak pracować z mikrofonem? Czym jest gest foniczny? Jak stworzyć słuchowisko?

Podczas warsztatów prowadzący odpowiedzą na pytanie czym jest gest foniczny i tembr głosu oraz wyjaśnią zasady pracy z mikrofonem. Dodatkowo uczestnicy podejmą próbę zrealizowania słuchowiska , e-booka lub reklamy oraz dowiedzą się, jak zbudować charakterystyczną rolę, wykorzystując do tego jedynie własny głos.

Prowadzący: Jakub Popławski, Lech Walicki

26 stycznia 2019 (sobota), g. 10:00-15:00
WARSZTATY Z DRAMY

Jak wczuć się w rolę? Jak wykorzystać dramę do pracy z uczeniem?

Wykorzystanie spontanicznej, właściwej naturze człowieka ekspresji oraz skłonności do naśladowania i zabawy. Uczestnicy nie muszą mieć zdolności aktorskich. Podczas warsztatów poszukają oni sposobu, by uwierzyć w fikcyjną sytuację, wczuć się w nią, a nie „grać”. Dowiedzą się również, że drama może być wykorzystana jako edykacyjna i wychowacza metoda aktywizacji ucznia.

Prowadzący: Ilona Buchner

Warsztaty odbędą się pod warunkiem zgłoszenia się przynajmniej 10 osób.
Każdy uczestnik warsztatów otrzyma certyfikat świadczący o obecności na zajęciach.

Szczegółowe informacje i zapisy:
Weronika Bis
tel. 12 633 48 22 wew. 257
e-mail: w.bis@groteska.pl

Teatr Groteska zaprasza

Teatr Lalki, Maski i Aktora "Groteska"

Program artystyczny Teatru Groteska jest kontynuacją i poszerzeniem programu zarysowanego z początkiem lat 90-tych. Jego założenia wynikają z faktu, iż Groteska to teatr Lalki, Maski i Aktora, a największą część jego publiczności stanowią dzieci i …

ul. Skarbowa 2

012 633 37 62; 012 623 79 59