Teatr Groteska z niecodzienną propozycją dla najmłodszych widzów!

poniedziałek 16.03.2020 do niedziela 29.03.2020

Brzydkie kaczątko

Wspólna walka z koronawirusem trwa. Przez dwa najbliższe tygodnie wszystkie szkoły i przedszkola prewencyjnie zamknięte, a dzieci  – w zaleconym systemie edukacji domowej, zapewne wolny czas wykorzystywać będą na różne sposoby.  Najczęściej w sieci, dlatego… do sieci przeniósł się również ich ulubiony Teatr Groteska! Już od poniedziałku – jako pierwszy w Krakowie – startuje z oryginalną propozycją „Złap Groteskę w sieci”.

 „Ten pomysł zrodził się w naszym teatrze jakoś tak naturalnie, niemal kwadrans po ogłoszonej decyzji o zamknięciu szkół i instytucji kultury. Rozumiemy; nie możemy grać dla naszych najmłodszych widzów na żywo – no to zróbmy im prezent w sieci. Jasne, że to nie to samo; w końcu bezpośredniego kontaktu w teatrze nic przecież nie zastąpi, ale wszyscy jesteśmy w ekstraordynaryjnej sytuacji” – tak o niecodziennej akcji mówi dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Groteska Adolf Weltschek.

W ramach dwutygodniowego projektu „Złap Groteskę w sieci” wszyscy młodzi widzowie Teatru Groteska otrzymają przygotowany na tę okoliczność program artystyczny, na który złożą się wybrane piosenki z najpopularniejszych spektakli granych w Grotesce oraz wyjątkowa inscenizacja „Brzydkiego Kaczątka”, zarejestrowanego w Teatrze Groteska. „Cieszymy się, że aktorzy zdecydowali się zagrać tę sztukę przy pustej sali, w zamkniętym przecież teatrze. Wszystko po to, by rejestracja mogła trafić do sieci i tym samym do naszych młodych widzów. Jeżeli dla nas – dorosłych, cała sytuacja z zagrożeniem koronawirusem jest trudna, to wyobrażamy sobie, że dla najmłodszych ta wielka niepewność  może być odczuwalna jeszcze głębiej. A sztuka zawsze pomaga i pozwala oswoić nawet trudną rzeczywistość.” – mówi dyrektor Groteski A. Weltschek.

Już dziś możemy zaprosić wszystkie dzieciaki na specjalne – internetowe  spotkania z Teatrem Groteska. Od najbliższego poniedziałku, każdego dnia w samo południe, na stronie internetowej teatru  www.groteska.pl  umieszczane będą najpopularniejsze piosenki ze spektakli granych w Grotesce, natomiast w ofercie na wspólne weekendowe oglądanie zobaczyć będzie można „Brzydkie Kaczątko”, zarejestrowane specjalnie na tę okoliczność. 

Wybór sztuki nie jest przypadkowy; to ulubiona inscenizacja młodych widzów Groteski, którzy są stałymi bywalcami krakowskiego teatru. „Brzydkie kaczątko” na motywach baśni H.Ch. Andersena i w reżyserii Beaty Pejcz rodzi się na oczach widzów, choć tym razem …po raz pierwszy w Internecie.  „Brzydkie kaczątko” uczy tolerancji, cierpliwości, akceptacji i daje nadzieję. Teatr Groteska też!

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:teatr