Teatr Groteska w grudniu rozdaje prezenty!

Teatr Groteska mapa

sobota 04.12.2021 do niedziela 19.12.2021

Teatr Groteska: w grudniu rozdajemy prezenty!

Dobiega końca jubileuszowy rok Teatru Groteska.  75-lecie działalności mieliśmy hucznie obchodzić w 2020 roku, ale pandemia pokrzyżowała wiele naszych planów. Świętowanie nie tylko musieliśmy ograniczyć w formie, lecz też wydłużyć w czasie. A skoro to już grudzień, pora na prezenty!

Teatr Groteska od początku istnienia działa na rzecz rozwoju wyobraźni swoich widzów. To dla nich w swoim jubileuszowym roku zrealizowaliśmy pomysł stworzenia wyjątkowego albumu z najsłynniejszymi wierszami dla dzieci. Z połączenia tekstów najlepszych autorów literatury dla dzieci i młodzieży z interpretacjami wybitnych osobowości świata kultury powstało „75 wierszy na 75 lat Teatru Groteska” – limitowane dwupłytowe wydanie, z którego jesteśmy niezwykle dumni.

Płyty nie można kupić, ale można ją dostać. Jak? Będziemy informować o tym w social mediach Teatru Groteska. Już dziś możemy zdradzić, że część nakładu trafi do Widzów naszych grudniowych spektakli. Z najlepszymi życzeniami na Święta, na Nowy Rok i każdy kolejny dzień z poezją w najlepszym wydaniu.

Do zobaczenia w Grotesce!

Na płycie „75 wierszy na 75 lat Teatru Groteska” znalazły się m.in. utwory autorstwa Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej, Aleksandra Fredry, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej. Agnieszka Holland zaprezentowała wiersz „Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry, Anna Seniuk zinterpretowała „Chorego kotka” Stanisława Jachowicza, wiersz „Szewczyk ” Bolesława Leśmiana interpretowała Anna Polony. Na płycie usłyszycie Państwo również Maję Komorowską, Katarzynę Warnke, Jana Nowickiego, Mariana Dziędziela, Jana Peszka, Piotra Cyrwusa, Roberta Makłowicza, Jerzego Fedorowicza, Andrzeja Grabowskiego, Jerzego Trelę.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr Groteska w grudniu rozdaje prezenty!

Teatr Groteska

Teatr Groteska w Krakowie jest jedną z najstarszych i najbardziej renomowanych scen lalkowych w Polsce. Teatr założyli w 1945 roku wybitni artyści teatru: Zofia i Władysław Jaremowie – reżyserzy, inscenizatorzy i pionierzy nowoczesnego myślenia o …

Więcej

Adres:

ul. Skarbowa 2
31-121 Kraków
Kontakt:

12 633 48 22, 12 631 81 80
rezerwacja@groteska.pl
http://www.groteska.pl
facebook