Teatr Gdynia Główna – Ogólnopolski Festiwal Pociąg Do Miasta

Gdynia
📅 poniedziałek 05.08.2019 do sobota 10.08.2019
Teatr Gdynia Główna - Ogólnopolski Festiwal Pociąg Do Miasta
Burzliwe życie psalmisty, spółdzielczość w wydaniu publicystycznym, uczuciowa adaptacja Szekspira i błyskotliwy przepis na zostanie wariatem… To tylko wybrane tematy spektakli, które zaprezentujemy w ramach tegorocznej, piątej edycji Festiwalu Teatru Gdynia Główna – Pociąg do Miasta.

To pierwsza odsłona, w której Teatr Gdynia Główna usuwa się nieco w cień, dając pierwszeństwo zaproszonym gościom. Pokażemy wyłonione w konkursie, najciekawsze spektakle krajowych teatrów offowych, które badają granice nowoczesnego teatru i odważnie poruszają aktualne tematy. Pozwoli to na zapoznanie się z twórcami, ideami i estetykami we współczesnym teatrze. Jubileuszowa edycja festiwalu wychodzi z centrum i swoim działaniem obejmuje całą Gdynię. Jak co roku, także i tym razem aktualne i odważnie eksplorujące obrzeża teatru spektakle zaprezentujemy w nietypowych i wartych odkrycia przestrzeniach miasta. Co ważne ­­miejsca prezentacji spektakli nie są przypadkowe, wybraliśmy je w taki sposób, żeby korespondowały z treścią i formą przedstawień. Program festiwalu jest aż gęsty od atrakcji – przez 6 dni pokażemy spektakle sześciu wyjątkowych twórców offowych z całej Polski – w sumie 12 prezentacji.

To jednak nie koniec – wieczornym spektaklom towarzyszyć będą popołudniowe przedstawienia dla najmłodszych widzów a wszystko to pod okiem Młodej Krytyki Teatralnej! Dajcie się zaskoczyć! Eksplorujcie z nami obrzeża miasta! Odkrywajcie z nami obrzeża teatru!

Wstęp na wszelkie wydarzenia jest bezpłatny.
Szukajcie nas w Gdyni między 5 a 10 sierpnia!

PROGRAM FESTIWALU:

PRÓBY JÓZEFA K. – PREMIERA
wg „Procesu” Franza Kafki / SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Ewa Ignaczak / OBSADA: Jakub Kornacki, Marek Kościółek / TEATR STAJNIA PEGAZA / GDYNIA
5 i 6 SIERPNIA (PONIEDZIAŁEK, WTOREK) GODZ. 21:00
DZIEDZINIEC / ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 4
ul. Chwaszczyńska 26 (Karwiny)

ATRAPA I UTOPIA
REŻYSERIA: Anna Sadowska / SCENARIUSZ: Iwona Konecka / OBSADA: Iwona Konecka /
IWONA KONECKA / WROCŁAW
5 i 6 SIERPNIA (PONIEDZIAŁEK, WTOREK) GODZ. 21:00
RAMPA / DEGUSTACJA – VINTAGE & ART CLUB
ul. Architektów 1A (Orłowo)