Teatr Domowy w Scenie Lalkowej w Kwidzynie

Czarna Sala, ul. Słowiańska 13
📅 sobota 26.11.2016
teatr dla dzieci
Projekt z pogranicza plastyki, teatru i muzyki.

Oparty o historię Teatru Papierowego, który był salonową rozrywką XIX wieku. Powstałego w wyniku wielkiej pasji klasy  średniej do teatru, literatury,  muzyki, plastyki i sztuk wizualnych.

Papierowy teatr jest najczystszą formą przynoszenia dzieciom sztuki. Można pobawić się z nimi, zagrać i zostawić same, by mogły poszerzać swój świat wyobraźni.   To interaktywne i intensywne 2 dniowe warsztaty, gdzie szczególnie istotna będzie praca w grupach, podczas której uczestnicy będą się uczyli od siebie nawzajem. Będą to warsztaty oparte na zdobytej podczas opowieści poprzedzającej wspólne działanie na temat klasyki literatury i muzyki.
Warsztaty obudzą zainteresowanie muzyką klasyczną, która będzie towarzyszyła uczestnikom podczas pracy nad konstrukcją techniczno­plastyczną teatrów. Wynikiem  działań będzie stworzenie własnych rodzinnych teatrów opartych na „naśladowaniu teatru wielkiego”  i odegranie spektakli w zaciszu domowym.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Kwidzyn oraz Starostwa Powiatowego w Kwidzynie.

TEATR DOMOWY

– JUŻ W SOBOTĘ 26 LISTOPADA!

Kiedy, gdzie: 26 listopada, godz. 12.00

Czarna Sala, ul. Słowiańska 13