Teatr bez Słów – Kwidzyn

Czarna Sala, ul. Słowiańska 13 mapa

piątek 09.12.2016

10 zł

Scena Lalkowa

Ośmiel swojego nieśmiałka. Rozmowa jest jedną z podstawowych form kontaktów między ludźmi.  Istnieje jednak jeszcze inna forma wyrażania emocji. Okazuje się, że 55% treści, którą przekazujemy swojemu odbiorcy to język ciała.

Gdy chcemy się z kimś porozumieć, na przykład nie znając wspólnego języka, porozumiewamy się za pomocą technik pozawrbalnych.

TEATR BEZ SŁÓW – to warsztaty, na które zapraszamy dzieci z opiekunami.  Warsztaty stymulują potencjał twórczy,rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Są propozycją spędzenia wolnego czasu we wspólnej kreatywnej zabawie.

W zajęciach udział mogą brać wszystkie dzieci i dorośli, nie tylko osoby o artystycznych zapędach.
To propozycja, która z pewnością zachwyci rónież nieśmiałe dzieci. Poprzez wspólne wykonywanie zadań  dorosły pokazuje dziecku w jaki sposób można pokonać nieśmiałość.  Dorosły staje się podporą w trudnej sztuce porozumiewania się.

To również warsztaty edukacyjne przybliżające teatr ruchu – PANTOMIMĘ. Uczestnicy poprzez twórczą zabawę zapoznają się ze specyfiką TEATRU BEZ SŁÓW.  Nauczą się odbioru i czytania języka teatru mimu.  Na zajęciach dowiedzą się jak można komunikować się za pomocą ciała, gestu czy mimiki.  Rozwiną swoją wrażliwość na język ciała. Opanują w stopniu podstawowym świadomość ciała, która prowadzi do prawidłowej postawy, wyrobią nawyk potrzeby ruchu w codziennym życiu, nauczą się również rozluźniania dzięki, której stres będzie tylko wspomnieniem.

SŁUCHAJMY SIĘ BEZ SŁÓW.

Kiedy: 9.12.2016 (piątek)
godz.: 17:00
Miejsce: Czarna Sala, ul. Słowiańska 13, Kwidzyn
Cena: 10 zł

„PANTOMIMA JEST JAK JAZDA NA ROWERZE: GDY JUŻ SIĘ NAUCZYSZ PODSTAW, TRUDNO CI TE UMIEJĘTNOŚCI STRACIĆ.” – Ireneusz Krosny

Warsztaty/Zabawę prowadzi znawca tematu aktor mim Tomasz Madej.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Kwidzyn oraz Starostwa Powiatowego w Kwidzynie.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie