Teatr Bez Słów – Kwidzyn

Czarna Sala, ul. Słowiańska 13, Kwidzyn mapa

piątek 10.06.2016

10 zł

Teatr Bez Słów - Kwidzyn

„Pantomima jest jak jazda na rowerze: gdy już się nauczysz podstaw, trudno Ci te umiejętności stracić” – Ireneusz Krosny

OŚMIEL SWOJEGO NIEŚMIAŁKA.

Rozmowa jest jedną z podstawowych form kontaktów między ludźmi.  Istnieje jednak jeszcze inna forma wyrażania emocji. Okazuje się, że 55% treści, którą przekazujemy swojemu odbiorcy to język ciała.

Gdy chcemy się z kimś porozumieć, na przykład nie znając wspólnego języka, porozumiewamy się za pomocą technik pozawrbalnych.

TEATR BEZ SŁÓW – to warsztaty, na które zapraszamy dzieci z opiekunami.  Warsztaty stymulują potencjał twórczy,rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Są propozycją spędzenia wolnego czasu we wspólnej kreatywnej zabawie.

W zajęciach udział mogą brać wszystkie dzieci i dorośli, nie tylko osoby o artystycznych zapędach.
To propozycja, która z pewnością zachwyci rónież nieśmiałe dzieci. Poprzez wspólne wykonywanie zadań  dorosły pokazuje dziecku w jaki sposób można pokonać nieśmiałość.  Dorosły staje się podporą w trudnej sztuce porozumiewania się.

To również warsztaty edukacyjne przybliżające teatr ruchu – PANTOMIMĘ. Uczestnicy poprzez twórczą zabawę zapoznają się ze specyfiką TEATRU BEZ SŁÓW.  Nauczą się odbioru i czytania języka teatru mimu.  Na zajęciach dowiedzą się jak można komunikować się za pomocą ciała, gestu czy mimiki.  Rozwiną swoją wrażliwość na język ciała. Opanują w stopniu podstawowym świadomość ciała, która prowadzi do prawidłowej postawy, wyrobią nawyk potrzeby ruchu w codziennym życiu, nauczą się również rozluźniania dzięki, której stres będzie tylko wspomnieniem.

SŁUCHAJMY SIĘ BEZ SŁÓW.

Na kolejnych warsztatach z cyklu Generacje Kreatywne „Teatr Bez Słów „dzieci wspólnie z opiekunami  uczyć się będą jak za pomocą ruchu, gestu, mimiki oraz postawy ciała wyrażać emocje oraz intencje. Poznają także klasyczne iluzje  teatru pantomimy  tworząc krótkie etiudy  pełne zabawy i humoru. Za pomocą balonów stworzymy kolorowe postacie.  Na zakończenie spotkania prowadzący wykona maski pantomimiczne.

Warsztaty/Zabawę prowadzi znawca tematu aktor mim Tomasz Madej.
ZAPRASZAMY!

 

TEATR BEZ SŁÓW – JUŻ 10 CZERWCA!!!
Kiedy:  10.06.2016 (piątek)
godz.: 17:00
Miejsce: Czarna Sala, ul. Słowiańska 13, Kwidzyn
Cena: 10 zł

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:teatrwarsztaty

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także