Teatr Baj: Muzeum skarbów. Rusza nowa produkcja teatralna

online

poniedziałek 27.07.2020 do niedziela 09.08.2020

Teatr Baj: Muzeum skarbów. Rusza nowa produkcja teatralna

Teatr Baj rozpoczął prace nad nową produkcją teatralną pt. „Muzeum skarbów” w reż. Anety Wróbel, która ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, realizowana jest w formie filmowej – spektaklu TV – i będzie bezpłatnie dostępna online. Projekt powstaje w ramach programu „Kultura w sieci”.

„Muzeum skarbów” to tytuł prapremierowego spektaklu przygotowanego w formie filmowej i prezentowanego najpierw w odcinkach, a na końcu w formie pełnoprawnej premiery. Punktem wyjścia dla fabuły przedstawienia będą fantastyczne i wyjątkowo bogate, ponad 90-letnie, zbiory scenograficzne Teatru Baj – prawdziwe skarby – zabytki z perspektywy teatrologii, projektowane przez wybitnych scenografów. Niezwykle cenne lalki teatralne obudzą się przed przeprowadzką – powrotem Baja do wyremontowanej siedziby. Twórcy zaproszą nas w podróż pełną dobrych historii i ich bohaterów. Przewodnikiem po pełnej przygód i niespodzianek opowieści będzie Andrzejek – nowo zbudowana, na podstawie archiwalnego projektu – lalka, która dopiero poznaje teatralne środowisko i uczy się życia.

Pierwszy odcinek „Muzeum skarbów” zostanie wyemitowany na początku września – kolejne będą ukazywały się raz w tygodniu, aż do premiery całego spektaklu, która odbędzie się 23 i 24 października.

Muzeum skarbów

scenariusz: Aneta Wróbel
reżyseria: Aneta Wróbel
muzyka: Marcin Albert Steczkowski
koncepcja scenograficzna: Łukasz Kuczyński
zdjęcia: Wojciech Suleżycki
montaż: Jakub Motylewski

aktorzy Teatru Baj:
Elżbieta Bielińska
Andrzej Bocian
Malwina Czekaj
Hanna Kinder-Kiss
Aneta Płuszka
Robert Płuszka
Małgorzata Suzuki

„Muzeum skarbów” finansowane jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:patronatteatr