Teatr Ateneum: Zostań w domu z Calineczką

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum mapa

piątek 01.05.2020 do czwartek 07.05.2020

Teatr Ateneum: Zostań w domu z Calineczką

Majówka zapowiada się deszczowo, warto więc spędzić ją ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum, który zaprasza na bezpłatne przedstawienie online, dostępne przez cały tydzień o dowolnej porze. Od piątku 1 maja do czwartku 7 maja można będzie oglądać „Calineczkę” Marty Guśniowskiej wg jednej z najbardziej znanych i lubianych baśni Andersena, w reżyserii Katarzyny Kawalec.

Porwana ze swojego beztroskiego świata, maleńka bohaterka przebywa długą, trudną drogę, na której spotyka w większości negatywne i narzucające jej swoją wolę postaci; musi się z nimi zmierzyć w tej symbolicznej wędrówce. Przygody Calineczki są bowiem opowieścią o dorastaniu i marzeniach, o poszukiwaniu własnej ścieżki i pragnieniu wolności.

Pogodny spektakl w nieco surrealistycznym klimacie, stworzonym przez scenografa Pavla Hubičkę, z atrakcyjną fabułą i zabawnie przerysowanymi postaciami bohaterów, których wady i relacje odnoszą się do świata ludzi, adresowany jest do dzieci od 3 lat.

Mnóstwo piosenek (z muzyką Łukasza Damrycha i ruchem scenicznym Klaudii Cygoń), zaskakujące formy w kostiumach i lalkach, klimatyczne projekcje… Warto wykorzystać okazję zobaczenia jednej z najnowszych inscenizacji katowickiego Teatru (premiera odbyła się w lutym ubiegłego roku).

Link do „Calineczki” na YouTube dostępny będzie na facebooku i stronie internetowej Teatru.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr Ateneum: Zostań w domu z Calineczką

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum

Śląski Teatr Lalki i Aktora “Ateneum” w Katowicach jest jednym z najstarszych zespołów lalkowych w Polsce (istnieje od 1945r.). Dzisiejszy repertuar, adresowany głównie do widowni dziecięcej - to zarówno baśniowa klasyka jak i pozycje współczesne. Realizowany …

Więcej

Adres:

ul. Św. Jana 10
40-012 Katowice
Kontakt:

(32) 2-538-221, 2-538-222
slaski@ateneumteatr.pl
http://ateneum.art.pl

ZOBACZ TAKŻE:teatr