Tatry pełne skarbów – zwiedzanie wystawy z autorem

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka mapa

sobota 16.07.2016

9 zł

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Zanim taternicy zaczęli zdobywać górskie szczyty, a pasjonaci gór zaczęli uprawiać turystykę górską, po Tatrach od dawna wędrowali poszukiwacze skarbów, członkowie gwarectw oraz górnicy. Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na wystawę „Górnictwo w Tatrach Polskich”, która prezentuje historię eksploatacji kruszców, rud metali, surowców skalnych oraz pierwiastków promieniotwórczych w polskiej części Tatr.

16 lipca (sobota) o  godz. 10.00 po wystawie będzie oprowadzał autor. Uczestnicy zwiedzą też całą ekspozycję Muzeum w kopalni. Czas zwiedzania ok. 2 godz. Koszt – 9 zł / osoba. Rejestracja od 11 lipca  przez formularz zgłoszeniowy www.muzeum.wieliczka.pl.

Historia górnictwa tatrzańskiego prezentowana jest przez współczesne fotografie wyrobisk, hałd górniczych i śladów działalności hutniczej, a także panoramiczne ujęcia rejonów, w których prowadzono działalność przemysłową. Materiał ilustracyjny stanowią również fotokopie archiwalnych planów i zdjęć przedstawiających rejony produkcji, jak i efektowne mikroskopowe obrazy eksploatowanych kruszców i minerałów. Merytoryczną część wystawy uzupełniają rozbudowane komentarze w językach: polskim, angielskim i słowackim.

Wystawa jest rezultatem kilkuletnich prac badawczych Studenckiego Koła Naukowego Geologów Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie oraz ustaleń i materiału fotograficznego z penetracji prowadzonych przez pracowników Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Owocem tej współpracy jest również albumowa publikacja pt. „Tatrzańskie skarby”.

Ekspozycję można oglądać do 31 sierpnia 2016 r. w  Muzeum Żup Krakowskich na III poziomie wielickiej kopalni.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Atrakcje dla dzieci Kraków wieliczka

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Kopalnia soli - podziemne ekspozycje Muzeum Podziemna ekspozycja Muzeum na gł. 135 m (III poziom) jest jedną z dwóch standartowych tras udostępnionych turystom do zwiedzania. Turyści w ramach jednego biletu i usługi przewodnickiej mogą zwiedzić: Trasę Turystyczną – …

Więcej

Adres:

ul. Zamkowa 8;
32-020 Wieliczka


Kontakt:

(0-12) 278-32-66, (012) 278 58
informacja@muzeum.wieliczka.pl
http://www.muzeum.wieliczka.pl

ZOBACZ TAKŻE:muzeumwystawa

Zobacz także