Taśmy gdańskie w Teatrze Miniatura

Miejsce wydarzenia: Miejski Teatr Miniatura, aleja Grunwaldzka, Gdańsk,

Data wydarzenia: niedziela 06.11.2016 do wtorek 08.11.2016

taśmy gdańskatr Miniatura

Jakie było życie w powojennym Gdańsku? Pomorska młodzież zapytała swoich dziadków.

 

Reżyser Wojtek Zrałek-Kossakowski zaprosił grupę młodzieży do zbadania historii własnej rodziny w latach powojennych. Niektórzy mieli szczęście – mogli porozmawiać ze swoimi dziadkami osobiście, nagrać ich wspomnienia. Reżyser rekonstruował, jakim człowiekiem był jego dziadek – działacz społeczno-polityczny, w latach 1946–1950 wojewoda gdański – na podstawie materiałów archiwalnych, korespondencji rodzinnej, doniesień prasowych i wspomnień żyjących.

W spektaklu osobiste losy przeplatają się z historią Gdańska w dramatycznym okresie przejściowym. Przedstawienie odwołuje się do znakomitych publikacji opisujących powojenną rzeczywistość: „1945. Wojna i pokój” Magdaleny Grzebałkowskiej i „Gdańsk – miasto od nowa” Piotra Perkowskiego. „Taśmy gdańskie” to opowieść o odkrywaniu rodzinnych tajemnic i dowiadywaniu się, skąd pochodzimy, ale również o trudnych czasach i niejednoznacznych wyborach, do których zmuszają. Forma spektaklu inspirowana jest słuchowiskiem.

Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Wojtek Zrałek-Kossakowski, artysta pogranicza teatru i muzyki, dramaturg warszawskiego Teatru Studio. Jako dramaturg współpracował m.in. ze Zbigniewem Brzozą, Natalią Korczakowską, Krzysztofem Minkowskim, Katarzyną Raduszyńską. Bardzo ważnym dźwiękiem i muzyką w spektaklu zajął się kompozytor i reżyser dźwięku Marcin Lenarczyk, autor m.in. instalacji dźwiękowej będącej częścią projektu „Hotel Polonia. Budynków życie po życiu” nagrodzonego Złotym Lwem na 11. Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Anna Met, która współpracuje m.in. z Natalią Korczakowską, Anną Smolar, Wojtkiem Klemmem i Iwanem Wyrypajewem.

 

Taśmy gdańskie

Sala Prób, bilety: normalny 25 zł, ulgowy 22 zł, grupowy 20 zł

6 listopada 2016 (niedziela), godz. 18.00 – premiera

8 listopada 2016 (wtorek), godz. 12.00

9 listopada 2016 (środa), godz. 12.00

22 listopada 2016 (wtorek), godz. 12.00

26 listopada 2016 (sobota), godz. 19.00

Zobacz miejsce wydarzenia
Miejski Teatr Miniatura W Gdańsku Wrzeszczu

Miejski Teatr Miniatura

Miejski Teatr MINIATURA to jeden z najstarszych teatrów w Polsce – od początków jego działalności na Wybrzeżu minęło około 60 lat! Realizuje repertuar dla całej rodziny, angażując utalentowanych twórców z Pomorza i całego kraju. Co …

Więcej

Adres:

ul. Grunwaldzka 16, 80-236 Gdańsk

Kontakt:

(0-58) 341 12 09
teatr@teatrminiatura.pl
http://teatrminiatura.plZOBACZ TAKŻE:patronatteatr