Targi Ksiązki Regionalnej Silesiana

Plac Solny / ul. Rynek 58
📅 piątek 26.04.2019 do sobota 27.04.2019
Targi Ksiązki Regionalnej Silesiana

Poniżej prezentujemy listę wystawców oraz harmonogram wydarzeń towarzyszących targom.
LISTA WYSTAWCÓW
26. Stowarzyszenie TUITAM
27. Krzysztof Gietke
PROGRAM

Podczas targów będzie można zapoznać się z ofertą wydawnictw działających na Dolnym Śląsku oraz publikacjami dotyczącymi regionu. W programie przewidziano imprezy literacko-promocyjne, spotkania autorskie, dyskusje, wycieczki.

Czwartek, 25 kwietnia
► 9.30 – Uroczysta Inauguracja 10. edycji targów Silesiana
► 11.00 – Otwarcie stoisk targowych
[pl. Solny]
► 17.00 – Wojciech Giża – Rośliny chronione przy szlakach sudeckich >>

Piątek, 26 kwietnia
► 17.00 – Tamara Włodarczyk – Przewodnik po żydowskim Dolnym Śląsku. Region wałbrzyski >>
[Sala im. T. Mikulskiego]
► 18.00 – Nadia Szagdaj – promocja najnowszej książki „To nie jest amerykański film”
[Sala im. T. Mikulskiego]
► 19.00 – „Tam, gdzie kluska jest z kamienia i lew, co spełnia życzenia” – wycieczka szlakiem legend Ostrowa Tumskiego z Martą Miniewicz, przewodniczką miejską i autorką książek o Dolnym Śląsku

Sobota, 27 kwietnia
► 10.00 i 14.00 – wycieczka po Rynku: „Z przewodnikiem za rękę: szlakiem wrocławskich legend” z pisarką i przewodniczką miejską Justyną Rapacz
dla dzieci 1–15 lat
[zapisy: 71 3352236, zbiórka w holu biblioteki]
► 11.00 – Najnowsze atrakcje Dolnego Śląska – spotkanie z regionalistą, autorem książek o Dolnym Śląsku, Markiem Perzyńskim
[Sala im. T. Mikulskiego]
► 12.00 – Odkrywamy tajemnice Wrocławia – rodzinna gra miejska dla rodzin z dziećmi 6–12 lat
[zbiórka w holu biblioteki]
► 13.00 – Alicja Mielcarek –promocja książki „Pępowina”
[Sala im. T. Mikulskiego]
► 15.00 – „Wrocław i wałbrzyscy Żydzi” – spacer po miejscach żydowskich we Wrocławiu z Tamarą Włodarczyk >>
KONKURSY

Jak zawsze przy okazji targów książki regionalnej „Silesiana” ogłosiliśmy dwa konkursy – jeden adresowany do seniorów, drugi – poetycki.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi w sobotę 27 kwietnia  w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu (sala im. T. Mikulskiego, III piętro).
Tego samego dnia wyniki obu konkursów zostaną opublikowane na stroniehttp://dswsilesiana.blogspot.com/.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
► Oficjalny blog Dolnośląskiego Salonu Wydawniczego „Silesiana” >>
► Profil w portalu Facebook >>
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Silesiana – Dolnośląski Salon Wydawniczy dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków finansowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

5c92013abc77f0.83425325