Zapraszamy do Klockowni!
UD

Targi Książki Regionalnej Silesiana

Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu
🗺 mapa
📅 sobota 25.05.2024
Targi Książki Regionalnej Silesiana
13. edycja Targów Książki Regionalnej „Silesiana” odbędzie się w dniach od 16-19 maja 2024 roku w godzinach od 10.00 do 19.00.

Namiot dla wydawców będzie na placu Solnym, a spotkania autorskie, ogłoszenia wyników konkursów, wystawy, warsztaty i prelekcje w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej. Spacery i wycieczki ruszają również spod biblioteki, oprócz sobotniego z Martą Miniewicz (zbiórka pod Teatrem Lalek).

PROGRAM WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH:

16 maja (czwartek)
godz. 9:30 – Inauguracja 13. edycji Targów Książki Regionalnej Silesiana (wydarzenie zamknięte).

17 maja (piątek)
godz. 17:30 – Filmowy Wrocław – Rynek i jego okolice – wycieczka z przewodnikami miejskimi i autorami książek o tematyce regionalnej: Małgorzatą Urlich-Kornacką i Bogdanem Bernackim (wstęp wolny).
godz. 18:00 – Tajemnica zamkowej biblioteki w Zamku Książ – prelekcja pracownika Zamku Książ w Wałbrzychu, sala 35 (wstęp wolny).

18 maja (sobota)
godz. 10:00 – Osobliwa rodzina Sobiescy – spotkanie z regionalistą, dziennikarzem, autorem książek o Dolnym Śląsku – Markiem Perzyńskim.
Ogłoszenie wyników konkursu na opowiadanie „Moi rodzice” (wstęp wolny).
godz. 11:00 – O czym szumią drzewa? Drzewa w mitach i legendach, przysłowiach i wierzeniach ludowych – spacer rodzinny z Martą Miniewicz, autorką książek dla dzieci oraz przewodników po Dolnym Śląsku, przewodniczką dolnośląską oraz członkinią Stowarzyszenia TuiTam we Wrocławiu. Zbiórka przy wejściu do Parku Staromiejskiego, przy Teatrze Lalek (wstęp wolny).
godz. 12:00 – Spotkanie z  Karoliną Kubilus – autorką książek dla dzieci, m.in. „Miki Klapnięte Uszko” oraz „Timo, gdzie jesteś?” dla dzieci w wieku 6-10 lat (wstęp wolny, sala 22).
godz. 13:00 – Spotkanie autorskie z Jackiem Bierutem – wrocławskim poetą i wydawcą.
Ogłoszenie wyników konkursu na wiersz „Młody Poeta Dolnego Śląska” (wstęp wolny).
godz. 15:00 – Elementy grozy w literaturze Dolnego Śląska – spotkanie z pisarką dolnośląską Nadią Szagdaj, autorką wielu książek z gatunku kryminału i grozy, dziennikarki. Ogłoszenie wyników konkursu na opowiadanie grozy „Straszny Dolny Śląsk” (wstęp wolny).
godz. 17:00 – Sprzymierzeniec – czyli dokąd zmierza ludzkość – spotkanie autorskie z Bartoszem Rdułtowskim, promocja książki „Sprzymierzeniec” (wstęp wolny).

19 maja (niedziela)
godz. ​10:00 – Znałem tu wiele miejsc i wielu ludzi – wycieczka śladami Marka Hłaski po Wrocławiu. Prowadzą dr Kamila Sowińska oraz Małgorzata Urlich-Kornacka –przewodniczka miejska, autorka książek o Wrocławiu. Zbiórka przed Dolnośląską Biblioteką Publiczną (wstęp wolny).

25 maja 

godz. 15:00 – Kryminalne gadanie – spotkanie z dwoma pisarkami Agnieszką Pruską i Joanną Jodełką, autorkami książek o tematyce obyczajowej i kryminalnej (wstęp wolny).

409 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent