Targi Edukacyjne Edukacja i rozrywka dla całej rodziny

📅 sobota 22.03.2014
Targi Edukacyjne Edukacja i rozrywka dla całej rodziny

Liczne szkoły, przedszkola i żłobki oraz firmy i organizacje zajmujące się edukacją pozalekcyjną zaproponowały odwiedzającym mnóstwo atrakcyjnych zajęć i warsztatów oraz ciekawych prelekcji. Goście targów mogli dowiedzieć się, jak przygotować dziecko do wyzwań pierwszej klasy podstawówki czy jak je wspierać przy wyborze gimnazjum. Można było poznać miejsca w Piasecznie i okolicach, gdzie warto rozwijać talenty, nauczyć się grać na gitarze, gdzie ćwiczyć języki obce lub uczyć się tańczyć, czy gdzie skorzystać z poradni psychologicznej albo jeździć na gokartach! Wszystko skupione pod jednym dachem w Hali GOSiR w Piasecznie.

W strefie zabaw i nauki młodzież i dzieci wzięły udział w ciekawych warsztatach m.in. z ekologii, kaligrafii, robotyki, były też zabawy ze sztuką cyrkową i zajęcia kreatywne. Na scenie targowej zaprezentowały się przedszkola i szkoły, kluby fitness. Barwy całości dodały występy taneczne zespołu Grawitacja i spektakl „Dziadek do orzechów" przygotowany przez Teatr Królewski z Wilanowa. Na odwiedzających targi czekały liczne konkursy z ciekawymi nagrodami. Celem organizacji targów EDU FUN FAMILY było zebranie bogatej oferty edukacyjnej z terenu Miasta i Gminy Piaseczno w jednym miejscu i zaprezentowanie jej mieszkańcom. Impreza otworzyła możliwość bezpośredniego kontaktu mieszkańców z przedstawicielami placówek działających w okolicy. Targi przyczyniły się również do szerokiej wymiany wiedzy na temat planów rozwoju poszczególnych instytucji i firm oraz do szerszej integracji społecznej.

To już druga edycja targów edukacyjnych Edu Fun Family.

Podobnie jak rok temu celem targów będzie przedstawienie całościowej oferty edukacyjnej na naszym terenie – od żłobków do szkół wyższych. Pragniemy, aby każda osoba zainteresowana edukacją w naszej gminie znalazła tu informację i konkretną pomoc.

Ponad ofertę edukacyjną odwiedzający targi znajdą także informację, co robić w gminie Piaseczno w czasie wolnym, gdzie można rozwijać swoje pasje i zainteresowania. W tym roku dajemy sobie jednak większe wyzwanie. Chcemy poruszyć lokalną społecznośc do wzięcia jeszcze większej odpowiedzialności za edukację naszą i naszych dzieci. Zależy nam na uzyskaniu odpowiedzi na kilka istotnych pytań dotyczących jakości i efektywności systemu edukacji. Np. czy miarą sukcesu edukacyjnego powinna być liczba zdobytych na teście punktów, czy raczej to, że uczeń rozwinie w szkole swoje zainteresowania i zachowa chęć do nauki? Zaprezentujemy alternatywne metody nauczania takie jak unschooling, home schooling czy szkoły demokratyczne.

Zorganizujemy nietuzinkową imprezę skłaniającą do wielu refleksji i działania, z rzetelną ofertą edukacyjną, z licznymi atrakcjami dla wystawców i gości, z kolorową i radosną dekoracją stoisk, z żywą sceną.

Do kogo kierujemy naszą ofertę targową?

Zakładamy, że w naszych targach uczestniczyć będzie około 100 wystawców: spośród klubików dziecięcych, żłobków, punktów przedszkolnych, przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, szkół wyższych (prywatnych i publicznych), szkół muzycznych, tanecznych, klubów sportowych, klubów Fitness, domów kultury, szkół plastycznych, szkół językowych, szkół jeździeckich, świetlic, sal zabaw, firm organizujących ciekawe zajęcia warsztatowe dla dzieci i dorosłych, szkół kulinarnych, producentów i dystrybutorów zabawek edukacyjnych, producentów i dystrybutorów przyborów do nauki, księgarni, wydawnictw, kluboksięgarni, sklepów z ofertą edukacyjną,, klubów turystyki, ośrodków sportowych i rekreacyjnych, szkół żeglarskich, narciarskich, biur podróży organizujących turystykę edukacyjną. Spodziewamy się, że targi odwiedzi około 2 tysięcy osób – głównie rodzin z dziećmi.

Kto, kiedy i gdzie organizuje targi edukacyjne?

Targi EDU FUN FAMILY odbędą się w sobotę 22 marca br. w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Generała W. Sikorskiego 20 w Piasecznie. Organizatorem jest Agencja do Zadań Specjalnych Moniki Stasiak przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Piaseczno.