Taniec dobry na wszystko! w CSE Światowid w Elblągu

CSE Światowid Elbląg, Plac K.Jagiellończyka 1 mapa

sobota 10.09.2016 do niedziela 11.09.2016

50 zł

Taniec dobry na wszystko

Lepsza kondycja, umiejętność organizacji czasu, szybsze przyswajanie wiedzy – to tylko kilka z korzyści, jakie daje nauka tańca towarzyskiego. CT „Promyk” zaprasza na zajęcia.

 

Aktywność to jeden z priorytetów w wychowaniu dzieci, a taniec jest aktywnością dzięki której można zadbać nie tylko o kondycję i sprawność dziecka, ale także zapewnić mu rozwój artystyczny i nauczyć ogłady towarzyskiej – mówi Zyta Wrzos z Centrum Tańca „Promyk”.

Taniec towarzyski to dziesięć tańców podzielonych na dwa style: standardowy i latynoamerykański. Tańce standardowe, do których zaliczamy walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot i quickstep charakteryzują się elegancją i płynnością, natomiast tańce latynoamerykańskie, czyli samba, cha-cha, rumba, pasodoble i jive są energiczne i skoczne.

Podczas kursu dzieci poznają podstawowe kroki i figury wszystkich tańców oraz dodatkowo jeden z tańców ludowych, popularną polkę – mówi Zyta Wrzos. – Każdy z tych tańców może sprawić dziecku frajdę, dziewczynce zagwarantuje smukłą i zgrabną sylwetkę, chłopcu prawidłową prostą postawę.

W tym roku Elbląski Klub Tańca „Jantar” obchodzi 30-lecie swojego istnienia, można więc śmiało powiedzieć, że to najbardziej doświadczona szkoła w mieście. Jak podkreślają organizatorzy kursów udział w zajęciach to także nauka dobrych manier i dbania o estetyczny wygląd. Ponadto taniec może stać się formą sportu. Po pierwszym roku kursu podstawowego dziecko może kontynuować naukę w sekcji sportowej w EKT „Jantar”. Tam trenuje pod okiem doświadczonych instruktorów, a z czasem również specjalistów z całej Polski i za granicy. Poza uczęszczaniem na treningi dziecko rozpoczyna także rywalizację sportową poprzez udział w zawodach tanecznych.

Tańczące dzieci z reguły lepiej się uczą, łatwiej zapamiętują oraz lepiej znoszą stres, czego dowodem są nasi tancerze – dodaje Zyta Wrzos. – Zapewniamy też pełną ścieżkę rozwoju sportowego, bowiem w Elblągu co roku organizowane są co najmniej dwa ogólnopolskie turnieje tańca, na których dzieci mogą sprawdzić swoje umiejętności.

Początkiem nauki tańca jest kurs skierowany do dzieci w wieku 6-15 lat, na który zaprasza do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Realizowany on będzie w systemie weekendowym, w soboty i niedziele w godz. 10:00 – 11:30 na sali sportowo-widowiskowej.

Pierwsze bezpłatne zajęcia odbędą się 10 i 11 września 2016.

Koszt miesięczny zajęć wynosi 50 zł.

Więcej informacji naleźć można na stronie internetowej CT „Promyk”: www.promyk.elblag.pl.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Taniec dobry na wszystko! w CSE Światowid w Elblągu

"Światowid" Centrum Spotkań Europejskich

Światowid jest pomysłodawcą i realizatorem wielu przedsięwzięć kulturalnych. Dzięki szczególnej trosce o rozwój twórczego ruchu kulturalnego zrealizowaliśmy imprezy artystyczne, które z czasem stały się cykliczne i zyskały zasięg ogólnopolski oraz międzynarodowy. Są to m.in.: Ogólnopolski …

Więcej

Adres:

Plac Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg


Kontakt:

+48 55 611 20 50
http://www.swiatowid.elblag.pl
facebook

Zobacz także