Tańczymy. XII Zmysłowe spotkanie z książką w Bydgoszczy

📅 sobota 07.01.2017
wolny
Tańczymy. XII Zmysłowe spotkanie z książką w Bydgoszczy
Święta za nami, znaczy to, że rozpoczął się KARNAWAŁ.
Nie możemy tego przegapić. Książki też nie są obojętne wobec tego tematu. Zabawmy się zatem na zajęciach w cyklu CzyTam Świat? Zapraszamy Rodziców z dziećmi w wieku od 2 lat do 3,5 na wspólne, rodzinne warsztatowanie z książką na XII zmysłowe spotkanie pt. „ TAŃCZYMY”.
Spotkania CzyTam Świat pomyślane są tak, by dzieci zachwyciły się książkami, dobrze się rozwijały, były mądre, wrażliwe i sprawne manualnie oraz czuły bliskość Mamy, Taty, czy Dziadków. Udział dorosłego jest zatem konieczny. Nie chcemy też niczym pociech ograniczać, pozwalamy im się brudzić i cieszymy się radością, jaką z tego czerpią, w związku z tym PRZYNOŚCIE DLA DZIECI UBRANIA NA ZMIANĘ ( a nawet dla siebie, bo bez tego czasami migacie się od aktywności, tak, tak prowadząca widzi wszystko.

Poznajemy dobre, książki, oddajemy się kreatywnym aktywnościom, pobudźmy układ nerwowy Waszych dzieci do integracji sensorycznej, wprowadzamy w świat sztuki…

Zadanie realizowane jest przez Fundacja Nowe Pokolenie Bydgoszcz dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Zajęcia według własnego pomysłu cyklu i scenariusza prowadzi Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz

DO ZOBACZENIA.

Link do wydarzenia : https://www.facebook.com/events/260483044370407/

Gdzie: Kawiarnia Kogel Mogel ul. A.G.Siedleckiego 10 Bydgoszcz

Kiedy: 7.01 (sobota) godz. 10:30

Prosimy zapisywać się pod adresem email:
biuro@nowe-pokolenie.pl

Organizatorem projektu „CzyTAM ŚWIAT?” jest Fundacja Nowe Pokolenie, organ prowadzący m.in. rodzinną kawiarnię Kogel Mogel. Fundacja jest pomysłodawcą Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych „Radosne Serca” oraz Ogólnopolskiego Festiwalu  Radosnych Serc dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Środki z działalności Fundacji w tym organizacji wydarzeń okolicznościowych dla dzieci przekazujemy na realizację w/w charytatywnych przedsięwzięć. Dla Fundacji są to najważniejsze inicjatywy, ponieważ pokazują, że warto stwarzać możliwości rozwoju artystycznego dzieci ze środowisk dysfunkcyjnych , ponieważ potrafią one zmotywować do podjęcia pracy nad rozwojem swoich talentów i pasji co niejednokrotnie odmienia ich życie.

Czy i jak motywować dzieci

Informacje o projekcie:

Wiemy jak ważny jest dla Was rozwój intelektualny Waszych dzieci dlatego też Fundacja Nowe Pokolenie wychodząc naprzeciwko Waszym potrzebom stworzyła projekt „CzyTAM ŚWIAT?”.   „CzyTAM ŚWIAT?”  to nowy sposób na rozkochanie najmłodszych w świecie książek. Poprzez ten projekt chcemy zachęcić do czytania i rodzinnego spędzania czasu wolnego.

Zapraszamy Was z dziećmi w dwóch grupach wiekowych. Jedną stworzyliśmy dla najmłodszych od 2-3,5 lat, drugą dla dzieci od 4-8 lat.

Prowadzącą oraz pomysłodawczynią cyklu oraz autorką scenariuszy jest Lucyna Brzezińska-Eluszkiewicz – magister filologii polskiej, miłośniczka korespondencji sztuki oraz animator kultury.

Miłośnicy książek znać ją mogą z autorskich cyklów interdyscyplinarnych warsztatów oraz większych wydarzeń koncentrujących się wokół książek w ramach cyklów: CZYTANIE I DZIAŁANIE, ŁAPKODZIAŁANIE, czy DOOKOŁA ŚWIATA.

Na bezpłatnych warsztatach pozwolimy Waszym dzieciom dotknąć,  posmakować, usłyszeć, wytańczyć,  a nawet przenieść  się do świata przedstawionego w  specjalnie wybranych dla dzieci książkach.  Koniec z niechęcią do czytania, przekonaniem, że książki są nudne, że nie ma dla nich miejsca w kulturze. Udowodnimy, że jest inaczej. W trakcie cotygodniowych  bezpłatnych warsztatów dzieci wraz rodzicami za pomocą słowa czytanego uruchomią każde zmysły, a wykorzystamy przy tym wszystkie dozwolone techniki plastyczne. Nasze artystyczne działania inspirowane książką  będą pachnące, słodkie, kwaśne, twarde, suche, szorstkie… Wszystko po to, aby lektura i zabawa z książką zawsze kojarzyła się dziecku z poczuciem bezpieczeństwa i bliskością.

Z młodszą grupą dzieci spotykamy się w soboty, ze starszą w poniedziałki. Zachęcamy do udziału w warsztatach. Liczymy na Waszą obecność i aktywny udział w zajęciach.

ul. A. G. Siedleckiego 12 (budynek Przedszkola Niepublicznego „Przedszkolna Chata”)
Bydgoszcz

52/371-10-51, 604 629 916